​Policia në Holandë sekuestron kokainë me vlerë mbi 18 milionë euro

Kronike Lajme

Hetuesit holandezë gjetën dhe sekuestruan sot 600 kilogramë kokainë në dy apartamente në Roterdam, me vlerë afërsisht 18-24 milionë euro, njoftoi sot media lokale.

“Hetuesit kishin vënë re hyrje-dalje personash në mënyrë të përsëritur, duke mbajtur çanta të mëdha”, raportoi agjencia holandeze e lajmeve ANP.

Sipas policisë, gjatë operacioneve të javës së kaluar, janë arrestuar deri më tani katër të dyshuar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *