27-vjetori i PS, mesazhi i Saimir Tahirit: Do të ringrihemi kundër …

Kryesore Lajme Politikë

Në 27-vjetin e Partisë Socialist nuk ka munguar dhe urimi nga ish deputeti i kësaj force, Saimir Tahirit.

Ish-ministri i Brendshem ka uruar te gjithe koleget e tij, duke transmentuar edhe nje mesazhe te vecante per keto momente jo te mire qe ai personalisht po kalon.

“Momente te veshtira ka gjithmone, jeta ma solli ta kuptoj shume mire kete.
Ka plot te tjere qe kane pare e shohin keq e me keq ama. E ndoshta as flasin dot.
Por dikur, do ringrihemi! Heret, me shume se vone. Per gjithcka nuk beme dot, e gjithcka duhet te bejme per te mos u perkulur para padrejtesise”, shkruan Tahiri ne Facebook.

Mesazhi ne Facebook

Nga 27 vjet, kam jetuar pak me shume se gjysmen e tyre mes shume burra e gra, te rinj e te reja ne PS.
Disa nuk jetojne me, te tjere jeta u ka hapur rruge te reja, shume jane ende e shume bashkohen.
Kam pasur privilegjin te njoh shume, te flas, te debatoj e mbi te gjitha te ndjej mbeshtetjen e shume prej tyre ne cdo moment. Akoma me shume sot.
Momente te veshtira ka gjithmone, jeta ma solli ta kuptoj shume mire kete.
Ka plot te tjere qe kane pare e shohin keq e me keq ama. E ndoshta as flasin dot.
Por dikur, do ringrihemi! Heret, me shume se vone. Per gjithcka nuk beme dot, e gjithcka duhet te bejme per te mos u perkulur para padrejtesise.
Per te dobtin qe do ze, te varfrin qe do nje shans, te mundurin qe do drejtesi, te pastehun qe do shtepi, te papunin qe do pune, te aftin qe do merite, te gjithe ne Shqiperine tone, 27 vjet jane mjaftueshem per te kuptuar ku do hedhim kemben e rradhes.
Gezuar!

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and outdoor
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *