4 padi të reja në SPAK/ Aleanca jep emrat e zyrtarëve dhe bën paralajmërimin e fortë

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore
Regjisori Robert Budina denoncoi para SPAK-ut se po u bëjnë presione, por nuk i tregoi emrat. “Po na bëjnë presion me mesazhe, kërkojmë mbështetjen e popullit. Nuk flasim për emra se nuk duam ta bëjmë telenovelë që të qarkullojnë nëpër media“.

Juristja Adriana Kalaja u shpreh se në ditët në vijim do të depozitohen në SPAK edhe 4 kallëzime të tjera. “Të arrestohen Erion Veliaj dhe Arbi Mazniku. Nuk duhet të lejojmë që në atë shesh. Kërkesat e sotme janë bërë në vazhdën e dy kallëzime që kemi bërë.

Në ditët në vijim po përgatit edhe dosje të tjera penale, shumë shpejt do i cojmë para SPAK-ut. Njëra nga këto është vrasje e mbetur në tentativë ndaj ministrit të Brendshëm, Erion Veliajt dhe drejtorit të policisë. Kallëzimi i dytë ndaj kryetarit të bashkisë, kryetarit të këshillit bashkiak për prishjen e objektit.

Kallëzimi i tretë për ministren e Kulturës dhe Çulin që kanë kryer një masakër për inventarët duke varrosur arkivën nën rrënoja. Edhe KLSH-ja po përgatit një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut” tha ajo.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *