“A është e lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada Amerikane shuplakë për të gjithë

Ekonomi Lajme

Ambasada e SHBA ka shpërndarë në rrjetet sociale një pjesë nga emisioni “31 minuta” që transmetohet nga Televizioni Publik Shqiptar, ku flitet për dhunimin në vendin tonë të biznesmenit amerikano-libanez Faadi Mitri, i cili planifikonte të ndërtonte një kompleks multi milionësh në Gjirin e Lalzit.

Emisioni gjithashtu përmend edhe veprimet korruptive të gruas së gjyqtarit Gjin Gjoni që nxorri jashtë loje nga gara për ambientet e dyqaneve Duty Free në aeroportin e Rinasit një kompani amerikane.

“A është e lehtë të bësh biznes dhe të investosh në Shqipëri? Ky biznesmen amerikan, për fat të keq, do të thoshte “jo”, thotë deklarata e fortë e Ambasadës Amerikane në Tiranë.

https://www.facebook.com/31minuta/videos/508779973043688/?t=2
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *