Agim Kajmaku mbetet në burg, tërhiqet nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, tërhiqet nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë.

Gjykata e Tiranës pushoi kërkesën në seancën e sotme gjyqësore pasi nuk u paraqitën avokatët mbrojtës të Kajmakut.

Me këtë vendim mbetet në fuqi masa e mëparshme e sigurisë, ajo e arrestit në burg.

Prej pesë muajsh, Agim Kajmaku është në arrati me akuzën e falsifikimit të formularëve pasi fshehu dënimin në Greqi.

Prokuroria ka mbyllur hetimet ndaj ish-kreut të bashkisë Vorë dhe e ka dërguar dosjen në gjykatë për seancën paraprake ku do të vendoset nëse çështja do të kalojë në gjykim apo do ti kthehet prokurorisë për hetime të tjera.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *