Aksident i rëndë/ Ambulanca e Fierit përplaset në Lushnjë, 6 të plagosur

Kronike Lajme

Ajo është përplasur me një automjet tip Benz me drejtues L. D., dhe pasagjerë J. D., E. M., dhe J. B.

Si pasojë e aksidentit janë dërguar në spital 6 shtetas për të marrë ndihmë mjekësore.

Mësohet se makina tip Benz ka dalë në krahun e kundërt dhe është përplasur kokë më kokë me ambulancën që kthehej nga Tirana.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit. ©LAPSI.al

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *