Aksidenti në Sarandë, turistët italian kishin marrë motor me qira

Kronike Kryesore shtojca

Çifti italian që u aksidentua sot në aksin rrugor Sarandë-Ksamil në afërsi të vendit të quajtur “Hidrovori” kishin ardhur në Shqipëri për turizëm. Ata kishin vendosur të eksploronin buritë e brigjeve të jugut dhe për këtë qëllim kishin marrë edhe një motor me qira. Siç shihet edhe nga fotot, bëhet fjalë për një motor vespa të cilët jepen me qira në Sarandë. Si pasojë e aksidentit mbeti e vdekur një shtetase italiane, ndërsa bashkëshorti i saj është gjendje të rëndë në spitalin e Sarandës.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *