Aktori Van Damme falenderon Januzajn për golin dhe bën shqiponjën dykrenare

Kampionati Boteror Kinema

Aktori i famshëm i filmave me arte marciale, Jean-Claude van Damme, i cili ka origjinë belge, nuk i ka mbajtur dot emocionet e golit të Adnan Januzajt në ndeshjen Belgjikë-Angli.

Van Damme ka publikuar në rrjetet sociale një fotografi të tijën, duke formuar me duar simbolin e shqiponjës dykrenare, njësoj si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri disa ditë më parë, në shenjë falenderimi për Januzajn.

“Një falenderim i madh për Adnan Januzajn që shënoi golin fitues dje në Botëror për Belgjikën”, ka shkruar aktori i madh.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *