Anglia shpëton në minutat e fundit, Kane heroi i ndeshjes

Kampionati Boteror Sport

Një gol në minutat e fundit ka shpëtuar Anglinë në përballjen me Tunizinë. Pikërisht ku dukej se gjithccka do të mbyllje në paqe në ndeshjen e tretë të ditës së pestë të Kampionatit Botëror, sulmuesi i Totenham ka realizuar golin e dytë, duke i ngjallur shpresat anglezëve për betejat e ardhshme në grupin G.

Rezultati 1-1 u vendos në që në pjesën e parë dhe mbeti i pandryshuar edhe në pjesën e dytë.

Anglezët e nisin mirë e shënojnë që në minutën 11-të, ku Harry Kane e kaloi në avantazh ekipin e tij.

Ndërsa  Tunizia e arriti barazimin në minutën e 35’, kur Sassi shënoi nga penalltia. Kane me dy goleshin e shenuar u shpall lojtari me i mire i kesaj ndeshjeje.

Anglezët marrin fitoren e parë në grup në këto tetë vite të Kampionatit Botëror. Në grupin G, Anglia dhe Belgjika kanë nga 3 pikë secili.

Pas dëmtimit humb Botërorin, portieri ‘shpërthen’ në lot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *