Apokalipsi grek/ Pas zjarrit Athina përfshihet nga stuhitë e fuqishme, makinat zhyten në ujë

Kryesore Rajon Rrotull shtojca

Pas zjarrit që shkaktoi 85 të vdekur në rajonin e Atikës, Athina përballet me një tjetër fatkeqësi.

Një stuhi e fuqishme ka përfshirë  zonën dhe Shërbimet Kombëtare Meteorologjike paralajmërojnë se fenomene të tilla natyrore do të mbulojnë gjithë zonën duke e bërë operacionin e kërkimit edhe më të vështirë.

Ndërkohë makinat janë zhytur në ujë në bashkinë e Marousi në veri të Athinës. Ndërkohë meteorologët paralajmërojnë se reshje të dendura shiu pritet të ketë në lindje të Atikës në orët në vazhdim

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *