Argjentinë-Francë, dalin formacionet, ja ku luan Messi

Botë Kampionati Boteror Sport

Ajo që do luhet sot në “Kazan Arena” është pa dyshim një finale e parakohshme e kampionatit botëror.

Në orën 16:00 Franca dhe Argjentina do të përballen me njëra-tjetrën në një përballje titanësh ku fitorja është synimi i vetëm për të dyja skuadrat.

Nga njëra anë Antoine Griezmman dhe Pogba ndërsa në kahun tjetër, Lionel Messi me shokë do të tentojnë të bëjnë mrekullinë, vetëm pak ditë pas asaj fitoreje drithëruese ndaj Nigerisë.

Ndërkohë, dy teknikët Didier Deschamps dhe Jorge Sampaoli kanë bërë publike dhe formacionet zyrtare të cilat janë si më poshtë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *