Arta Marku e pezulloi, Vettingu e shkarkon nga detyra Rovena Gashin, pasi nuk justifikon pasurinë

Kryesore

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të prokurores Rovena Gashi për fshehje dhe pasuri të pajustifikuara. Gashi, ish-drejtuese e njësinë për dekriminalizimin në prokurorinë e Prokurorinë e Përgjithshme e njohur si krahu i djathtë i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, por edhe për konfliktet me Arta Markun, pasi e pezulloi, sot është shkarkuar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *