Atalanta me Berishën e Gjimshitin ndaj Juventusit

Botë Sport

Atalanta të mërkurën do të sfidojë Juventusin dhe mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë Berat Gjimshiti, do të luajë nga minuta e parë. Titullar do të jetë edhe portieri kuqezi, Etrit Berisha, i cili prej javësh ka fituar besimin e trajnerit dhe ka bindur me formën që ka shfaqur.

Do të jetë një ndeshje mjaft impenjative për dy kuqezinjtë, edhe pse Juventusi nuk do të ketë në fushë yllin e skuadrës, Kristiano Ronaldon, për të cilin trajneri Alegri ka pohuar se do ta lërë të pushojë. Atalanta shënoi fitore ndaj Interit dhe shpreson se të njëjtë të bëj ndaj Juventusit.

Ndersa e gjithe vemendja eshte te ndeshja e darkes se dites se sotme, mes Interit dhe Napolit. Juve shpreson te nje rezultat barazim ose nje fitore, duke qene e qete per betejen per fitimin e titullit, nese ajo arrin te fitoje ndaj Atalantes.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *