Atentat në Tiranë/ I vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit. Pamjet nga vendi i ngjarjes (VIDEO) I v

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Atentat për hakmarrje nëTiranë! I vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit në urën e Selitës. Shënjestër e atentatit të mbrëmjes së sotme është vëllai i Toinin Gjinit, i cili vdiq rreth një vit më parë. Tonin Gjini, pjesë e grupit të Met Kananit, trafikuan drogë në Turqi, i cili u vra në atentat në 12 gusht 2019 në Rrëshen.

Shpërthimi i tritolit të makinës  mbrëmjen e sotme ka krijuar kaos në urën e Nisharakut, e njohur ndryshe si ura e Selitës. Njerëz të grumbulluar dhe të frikësuar janë shfaqur.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *