Atentati i supozuar, Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

Kronike Kryesore Lajme

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot dënimin me 8 vit burg për deputetin Tom Doshi. Gjithashtu prokuroria ka kërkuar sërish dënimin e Mark Frrokut me 8 muaj  tjetër burg. Pretenca është dhënë gjatë ditës së sotme në Gjykatën e Tiranës.

Prokuroria ka kërkuar edhe 1 vit burg edhe për Durim Bamin. Tom Doshi, Mark Frroku dhe Durim Bami akuzohen për kallëzim të rremë për “atentatin” e supozuar ndaj deputetit.

Dosja e famshme qëndroi gjashtë muaj e bllokuar në Gjykatën e Lartë dhe më pas ka lëvizur sa atje në Gjykatën e Krimeve të Rënda dhe më pas sërish në Gjykatën e Lartë.

Çështja në fjalë bëri bujë në vitin 2015, kur deputeti Tom Doshi tha publikisht se kishte buluar një atentat që do të bëhej ndaj tij. Ai madje akuzoi për përfshirje edhe ish-kreun e LSI-së, Ilir Meta.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *