Veliaj: Solidaritet i Tiranës me policët e plagosur, dhuna nga bashkitë antimodel i zhvillimit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka reaguar për plagosjen e punonjësve të Policisë nga protestuesit e opozitës. Përmes një postimi në Twitter, Veliaj thekson se 1 herë në 30 ditë Tirana pret ekskursion dhune nga bashkitë që janë antimodeli i zhvillimit të kryeqytetit. Teksa solidarizohet me efektivët e policisë të lënduar, kryebashkiaku Veliaj thekson se […]

Continue Reading

FOTO/ Protestuesit djegin makinën e një efektiveje të policisë te Parlamenti

Protestuesit i kanë vënë flakën nje automjeti të parkuar para Parlamentit. Mesohet se makina qe po digjet eshte e nje efektiveje te policise dhe zjarri i eshte vene qellimisht. Prej më shumë se 1 orë e 30 minuta vazhdon përplasja mes protestuesve dhe policisë para Parlamentit. Loading…

Continue Reading

Veç Shqipërisë, protesta edhe në Serbi e Malin e Zi; A janë të koordinuara?

Teksa në Tiranë prej me shume se tre orë po protestohet nga opozita, te cilat kërkojnë rrëzimin e qeverisë Rama dhe zgjedhje të parakohshme, protesta masive po mbahen paralelisht edhe nga opozita e Serbisë dhe ajo e Malit të Zi. Këto protesta në Ballkan kanë tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare ku disa prej tyre si […]

Continue Reading

FOTO/ Djali i Sokol Olldashit në protestën e opozitës

Në protestën e sotme të opozitës është shfaqur edhe djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi. Ai është fotografuar përpara kryeministrisë me turmën e protestuesve të opozitës. Babai i tij i ndjerë, Sokol Olldashi ishte një prej figurave kryesore brenda PD, dhe ka mbajtur poste të ndryshme gjatë karrierës së tij politike. Më herët në një […]

Continue Reading

FOTO-LAJM / Një nga protestuesit urinon në derën e Kryeministrisë

Menjëherë pas fjalës së kreut të PD-së Lulzim Basha, turma ka çarë kordonin dhe ka hipur në shkallët e godinës së Këshillit të Ministrave. Ajo që ra në sy ishte se një prej protestusve, rreth moshës 40-45 vjeç, ka urinuar tek dera e godinës, pavarësisht se të gjitha kamerat ishin live. Loading…

Continue Reading

Studimi i ri e konfirmon: Vaksina e fruthit nuk shkakton autizëm

Në një kohë kur përhapja e fruthit është shtuar jashtëzakonisht shumë tek fëmijët e pavaksinuar, si në Europë ashtu edhe në Amerikë, një studim serioz i publikuar këtë javë nuk ka gjetur asnjë lidhje midis vaksinës kundër fruthit dhe autizmit. Shumë prindër të rinj kanë refuzuar që t’ua bëjnë fëmijëve vaksinën kundër fruthit, duke pasur […]

Continue Reading

A janë Ujorët partnerët perfekt? Mesa duket, po

Nesër hyjmë zyrtarisht në muajin e Ujorit, horoskopin vjetor dhe karakteristikat e të cilit mund t’i lexoni përkatësisht këtu dhe këtu. Ujorët janë shenja më e pazakontë e zodiakut. Janë të çuditshëm, introvertë dhe ndoshta pak revolucionarë. Janë partneri ideal. Nëse jeni vetë Ujor, e dini për çfarë e kemi fjalën. Zakonisht, gjërat që thonë […]

Continue Reading

Shpikje “alla” shqiptare, shihni ku i fshehin celularët për në burg

Mënyrat me të cilat tentohet të futen në burgje sende te ndaluara, po sofistikohen përditë e më shumë. Ditët e fundit në Burgun e Lezhës, policia e burgjeve mes sendeve që tentoheshin të futeshin në qeli, ka zbuluar se në një tenxhere ishin fshehur 3 celularë dhe aksesorët përkatës. Tenxherja ishte e mbushur me gjellë […]

Continue Reading

Rama jep OK-in, Veliaj konfirmohet për një mandat të dytë në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, të dy së bashku ishin të pranishëm në prezantimin e projektit për ndërtimin e Kampusit të Ri Universitar, ku deklaroi se qeveria në bashkëpunim edhe me kryebashkiakun, në mandatin e tij të dytë në krye të […]

Continue Reading