LAJM I FUNDIT/ Atentat ndaj 2 vëllezërve, njëri humb jetën

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e vona të pasdites së sotme në qytetin e Tepelenës, ku mësohet se dy vëllezër kanë rënë e pre e një atentati. Sipas burimeve në vendin e ngjarjes mësohet se persona ende të panjohur kanë qëlluar fillimisht shtetasin Artur Bresha i cili punonte roje në një kompani inertesh duke […]

Continue Reading

Elvis Naçi publikon shifrën: U mblodhën mbi 5 mln euro për familjet e prekura nga tërmeti. Një djalë me tumor dhuroi siguracionin

Në natën e quajtur nata e transparencës emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 vijoi maratonën e bamirësisë për të dëmtuarit e tërmetit. Elvis Naçi bëri publike shifrën e grumbulluar duke llogaritur gjithë valutat në euro, dollarë, franga dhe paund deri pas mesnatës së të martës. Ai tha se u mblodhën 5. 176. 244 euro. E gjithë […]

Continue Reading

Gjithçka shkundet, kamerat e sigurisë fiksojnë lëkundjet e forta të tërmetit në Durrës

Durrësi me rrethinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit janë shkundur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 ballësh, i cili la të vdekur 52 persona, qindra të lënduar e pa strehë. Disa ndërtesa i shembi plotësisht e disa i bëri të pabanueshme. Në media kanë qarkulluar pamje të ndryshme për lëkundjet […]

Continue Reading

Pallati në Lezhë, Lleshaj: Kthehuni në banesa, ish-deputetja e PD: Ju s’jeni ekspert

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i ka bërë thirrje të gjithë banorëve të pallatit 12-katësh në Lezhë që të kthehen në banesat e tyre. Sipas ministrit, ekspertë të huaj dhe vendas kanë vlerësuar se pallati nuk ka rrezik dhe është i sigurt. Sandër Lleshaj: Jemi këtu për të parë shqetësimet që kanë ngritur banorët e këtij […]

Continue Reading

NATO mblidhet në Pallatin Mbretëror në Londër, Rama përkrah Zaev

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar prej të martës drejt Londrës së bashku me Ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka me rastin e Samitit të Aleancës së Atlantikut të Veriut. Kryeministri italian Conte ka shpërndarë dhe një foto të kryeministrave dhe Presidentëve të vendeve anëtare të realizuar me familjen mbretërore  dhe  sekretarin e përgjithshëm të NATO-s në […]

Continue Reading

LAJM I FUNDIT/ Ministrja e Arsimit jep datat: Nesër mësimi nis pjesërisht, nga 9 dhjetori rifillon në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin. Kopshtet e shkollat private…

Qarku Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë e Bashkia Tiranë do të rifillojnë mësimin në datë 9 dhjetor, të hënën, kurse të gjitha bashkitë e tjera fillojnë nesër, më 5 dhjetor. Lajmin e ka dhene vete ministrja e Arsimit Besa Shahini sot ne nje konference per mediat dhe tha se ne te gjitha shkollat qe rrezikojne […]

Continue Reading

Agron Tufa kërkoi azil, socialisti Braho: Iku si ballistët,i ngopur me lekët e shtetit, Rama e Ruçi bënë sehir hajdutllëqet

Deputeti i PS-se, Spartak Braho ne nje reagim pas largimit te Agron Tufes, qe ka kerkuar strehim politik ne Zvicer, pas kercenimeve me jete qe sikunder deklaroi, ka marre ai vete dhe familja e tij, thote se kjo ikje eshte e turpshme dhe nuk ka asnje lidhje me motivet politike. tufa-braho Ne reagimin e tij […]

Continue Reading

Tërmeti/ Meta flet për mitingun e 8 dhjetorit dhe i jep mesazh të qartë Prokurorisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Përballë” në RTSH ka zbardhur të tjera detaje nga mbledhja me dyer të mbyllura e Këshillit të Sigurisë Kombëtar për tërmetit. Në intervistën e tij, Kreu i Shtetit i ka drejtuar një mesazh të qartë edhe organit të akuzës, duke i kërkuar vënien para përgjegjësisë […]

Continue Reading

Rama fton Bashën: I dashur Lulzim, ti nuk e ke humbur shtëpinë…

Kryeministri Edi Rama i kërkon kreut të PD, Lulzim Basha që mos bëjë politikë me persona të pasistemuar nga tërmeti. Në dy postime në rrjetet sociale, Rama fton Bashën që ti ndihmojnë njerëzit e prekur nga tërmeti. Rama: I dashur Lulzim, asgjë më të keqe s’mund të bëjë një politikan në këto ditë të zymta, se […]

Continue Reading

Video/ Përplasja në Lezhë, Lleshaj, drejtorit: Mos perhap panik. PD: Ministri te hetohet nga prokuroria

Bashkia e Lezhës dhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj janë përplasur për pallatin 12 katësh në lagjen “Besëlidhja”. Bashkia u kërkon banorëve të qëndrojnë jashtë pallatit deri në verifikimin e objektit. Ndërsa Lleshaj nga ana tjetër thotë se është i sigurt. Leshaj: “Maksimumi nesër, ose sonte do të vijnë ekspertët për t’ju hequr merakun juve. Pallatit […]

Continue Reading