Skandal, fondi e ushtrisë 1,7 mln USD iu dha policisë, Vasili: Të hetohet Rama

Nenkryetari i LSI-se, Petrit Vasili e ka cilesuar si skandal vendimin me te fundit te qeverise qe heq buxhetit te shtetit 1.7 milione dollare amerikane, duke ia dhene si shperblim per page mujore punonjesve te policise se shtetit. “Nje milion e shtateqind mije dollare shperblim per policine sepse pati “meriten” e turpshme qe te hidhte […]

Continue Reading

Meta rrëmben spektrin e kryeopozitarit të Reformës në Drejtësi

Nga Andi Bushati/ LAPSI.al Ilir Meta ka pranuar të veshtë kostumin e liderit të koalicionit gjithnjë e më të madh të atyre që po e shohin me zhgënjim ecurinë e reformës në drejtësi. Duke u bërë zyrtari i parë i lartë i shtetit shqiptar, që shpreh me kaq forcë rezervat ndaj asaj që ndërkombëtarët vazhdojnë […]

Continue Reading

Terrorizëm në masakrën e Peshkëpisë, Fredi Beleri 3 orë te Krimet e Rënda: Po më baltosin! (VIDEO)

TIRANE-Prokuroria e Krimeve të Rënda pas rihapjes së dosjes së masakrës së Peshkëpisë ka marrë sot në pyetje Fredi Belerin, i cili ishte njëri nga anëtarët e komandos ekstremiste greke në 10 prill 1994 në Gjirokastër. Gazetari i Report Tv Artan Hoxha raporton se Beleri është marrë në pyetje për tre orë ditë e sotme nga 12:00 […]

Continue Reading

Durrës/Sekuestrohen 1 milion euro pasuri të paluajtshme, 30 milion lekë dhe 5.770 euro

Një 57-vjeçari më banim në Durrës dhe i dënuar në Itali, i janë sekuestruar nga policia në bashkëpunim me prokurorinë e Durrësit mbi 1 milion euro pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare, të cilat i kishte përfituar në bazë të aktivitetit kriminal të ushtruar në Itali. Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të […]

Continue Reading

Letra e Ramës për Bashën, vjen reagimi i parë nga opozita, Ndoka: Letra dashurie që…

Ka ardhur edhe reagimi i parë nga radhët e opozitës për letrën që kryeministri Edi Rama ika drejtuar rivalit të tij politik, Lulzim Basha. I pari që ka reaguar ka qenë kryedemokristiani Nard Ndoka. Me anë të një statusi në Facebook, Ndoka shkruan se” Kriza nuk zgjidhet me letra dashurie mo shoku, por me dorëheqje!”. […]

Continue Reading

Rritja e pagave, mjeku i njohur Kalo: Mashtrim, u mbars Mali dhe nuk polli as një mi

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar ashpër ndaj asaj që ai e cilëson si mashtrim për rritjen e pagave të mjekëve. Me anë të një statusi në Facebok, Mjeku Kalo shprehet se personalisht nuk ka fituar rritje page, me një argument se mjekëve me tituj shkencor nuk iu rritet pagave. Më poshtë statusi i […]

Continue Reading

Rama takon Thaçin, Meta me Haradinajn, Majko “shkon” te Vetëvendosja

Vetëm pak muaj nga krijimi i selisë së saj në Tiranë Lëvizja Vetëvendosja ka inauguruar aktivitetin e saj në vend, nëpërmjet një feste të organizuar në një prej klubeve të kryeqytetit. Të ftuar të shumtë nga Kosova, por edhe mbështetës nga Shqipëria, kanë festuar nën ritmet e tingujve të muzikës. I pranishëm në këtë event […]

Continue Reading

Flet Geri Ballo, shqiptarja që garon përballe Salvinit: Me kërcënuan se jam shqiptare

Gerarta Ballo, është një nga kandidatet që garon për zgjedhjet evropiane në jug të Italisë nën siglën e Partisë Demokratike. Ajo është në listën e Kolegjit Zgjedhor të Italisë së Jugut ku janë përfshirë rajonet si Kalabria, Abruzzo, Molise, Basilicata, Puglia e Campania. Geri Ballo tregon për emisionin “Dritare me Rudinën” në News24 se sfidat […]

Continue Reading

Urbani del nga rruga, disa të plagosur në Tiranë

Të paktën 5 të plagosur. Ky është bilanci i një aksidenti që ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Tiranë. Sipas policisë aksidenti ka ndodhur rreth orës 21.45, në segmentin rrugor Institut-Bathore. Drejtuesi i një autobusi të linjës së transportit publik ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë mjeti është përplasur me bordurën e […]

Continue Reading