Policia ia “hedh topin” prokurorisë për mos arrestimin e Rexhep Rrajës

Zv/Drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit Aida Hajnaj deklaroi se policia ka vazhduar procedimin edhe pas tërheqjes së denoncimeve nga e reja Xhisiela Maloku ndaj djalit të deputetit socialist, Rrahman Rrahja, duke shtuar se arrestimi i tij nuk ishte kompetencë e Policisë së Shtetit. Hajnaj: Shtetasja Maloku është tërhequr nga kallëzimi kurse policia nuk është tërhequr […]

Continue Reading

Ekspertët mjeko-ligjorë: Xhisiela u dhunua, ka shenja të djegies

Xhisiela Maloku rezulton të jetë dhunuar me mjete të forta dhe ka shenja të djegies me cigare. Raporti i ekspertëve të Mjekësisë ligjore, që disponon News 24, mbështet pretendimet e 25-vjecares, e cila me 21 korrik të këtij viti denoncoi për dhunë ish të dashurin e saj Rexhep Rraja, djalin e deputetit të Partisë Socialiste […]

Continue Reading

Vdekja misterioze e shqiptarit Pëllumb Marnikollajt, Greqia arkivon dosjen

Dy vite me pare ishte nje ngjarje qe tronditi Greqine, shqiptari Pellumb Marknikollaj u vra ne rrethana misterioze ne ambientet e komisariatit te policise ne Ano Patisias. Policia e kishte thirrur ne komisariatit, procedure ligjore, por lajmi me pas se Marknikollaj u vetvra. Ky ishte versoni i policise greke, ndersa familjaret u shprehen se kur […]

Continue Reading

Tronditëse në Greqi, shqiptari përdhunon dhe lë shtatzënë vajzën e tij

Mjekët e spitalit të qytetit të Amfisës në Greqi deklaruan se janë të shokuar në lidhje me atë që mësuan së fundi pas ekzaminimit të një vajze me origjinë shqiptare. 16-vjeçarja e diagnostikuar me probleme mendore, rezultoi se ishte shtatzënë në muajin e katërt, por për shkak të gjendjes shëndetësore, nuk arriti të shpjegonte ngjarjen. […]

Continue Reading

Mbetet në burg ish drejtori i hipotekës, juristja në arrest shtëpie

Gjykata e Shkodrës lë në burg Zamir Lekën, ish drejtorin e Hipotekës Shkodër, ndërsa për juristen Frida Mirashi është lënë masa e sigurisë arrest shtëpie. Seanca gjyqësore u zhvillua me dyer të mbyllura. Avokati mbrojtës kërkoi masë më të lehtë sigurie për ish drejtorin e hipotekës por nuk u pranua nga gjykata. Kreu i Hipotekës […]

Continue Reading

Foto e ish policëve në arrati, Zagani- Artan Hoxhës: I çove lajm trimave për Emiljanon!

Pak pas mesnatës së djeshme, Artan Hoxha publikoi një foto të ish oficerit të policisë gjyqësore Emiljano Nuhu dhe të ish shefit të antidrogës, Dritan Zagani, së bashku në Gjenevë. Nga rezolucioni i fotos, duket se ajo është shkëputur nga filmime që iu janë bërë dy ish policëve shqiptarë në arrati, ç’ka nxit dyshimet se […]

Continue Reading

Polici fshehu dhunën. Hetimi zbulon se si u ndihmua djali i deputetit

Në dy ditët e hetimit nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA) janë konstatuar një sërë shkeljesh në trajtimin e padisë së bërë nga Xhisiela Maloku e cila ishte paraqitur për të bërë kallzim ndaj Rexhep Rrahjës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rrahja. Kallzimi dyshohet se ishte për dhunë, përdhunim dhe rrëmbim. Por, […]

Continue Reading

Rasti i Xhisielës, Duma: Djali i deputetit duhet të ishte në burg, e mbron Rama

Partia Demokratike reagon sërish për rastin e Xhisiela Malokut. Në foltoren e silisë blu doli sot deputetja Grida Duma e cila deklaroi se Xhisiela po kërcënohet edhe pas asaj që i ndodhi. Ajo thotë se për ngjarjen duhet të ishte rtashmë pas hekurave djali i deputetit socialist, Rexhep Rraja. “Në 48 orët e fundit shqiptarët […]

Continue Reading

Denoncimi te Berisha: Oficeri që heton Emiljano Nuhun, bashkëpunon me krimin

Ish kryeministri Sali Berisha publikon ne profilin e tij ne fb, një denoncim sipas te cilit një nga oficerët e SHÇBA të Durrësit që hetojnë oficerin  Emiljano Nuhu ka qenë i përjashtuar më parë nga policia. Në denoncim thuhet se Fatos Hasani “është futur ne pune vetem per te bashkepunuar me krimin dhe per te […]

Continue Reading

Akuzat për përdhunim, merren në pyetje nëna, motra dhe një mike e Malokut

Report Tv dhe Shqiptarja.com mësojnë se në këto momente në komisariatin e policisë së Fushë Krujë po merren në pyetje nëna, motra dhe një shoqe e Xhisiela Malokut. Marrja në pyetje ka të bëjë me hetimin e nisur dje nga prokuroria pas bërjes publike të letrës së ish-oficerit të policisë Emiljano Nuho. Burimet pohojnë se do të merren […]

Continue Reading