Të enjten, seanca e radhës në Gjykatën e Tiranës për vëllain e ish-deputetit Salianji

Gjykata e Tiranës, në datë 13 qershor në ora 10:00, ka thirrur seancën e radhës me të pandehur Alex Kaçanin, vëllai i ish-deputetit demokrat Ervin Salinaji, i akuzuar për mashtrim. Për të ka një urdhër arresti nga Gjykata me masën e sigurisë “Arrest në burg”. I pandehuri Kaçani, dyshohet se është jashtë Shqipërisë, duke iu […]

Continue Reading

Ndërron jetë ushtaraku i dytë në Letoni, Klodian Tanushi

Major Klodian Tanushi, i cili u plagos disa ditë më parë në Letoni ka ndërruar jetë. Lajmi konfirmohet nga ministrja Olta Xhaçka. “Një lajm tjetër i dhimbshëm vjen nga Letonia. Komandanti i kontingjentit shqiptar në misionin e NATO “Enhanced Forward Presence”, major Klodian Tanushi humbi pak çaste më parë betejën e fundit me jetën. Me […]

Continue Reading

Dramë në Amsterdam! “Gjelat” fluturojnë drejt Madridit

E pabesueshme! Thjeshtë e paimagjinueshme ajo që ndodh në këtë UEFA Champions League. Finalja e sezonit 2018-2019 do të jetë e tëra angleze, e tëra me shije Premier League. Ky është verdikti i gjysëmfinaleve të kthimit në kompeticionit më të rëndëishëm për klube në kontinent, pasi një Lucas i çmendur përmbysi gjithçka në favor të […]

Continue Reading

Champions/ Liverpool bën të paimagjinueshmen. Fiton 4-0 ndaj Barçës dhe kap finalen e madhe

Liverpool ka arritur atë që edhe tifozi i saj më i zjarrtë e kishte të vështirë ta besonte. “Të kuqtë” fituan 4-0 ndaj Barcelonës duke përmbysur humbjen 3-0 të ndeshjes së parë dhe kanë kaluar në finalen e madhe të Champions League. Divock Origi dhe Giorgino Ëijnaldum ishin heronjtë e skuadrës së Jurgen Klopp, që […]

Continue Reading

Feston sot ditëlindjen, Arbana Osmani merr surprizën më të bukur në shtëpi

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Arbana Osmani feston sot ditëlindjen dhe mbush plot 36 vjeç. Në këtë ditë të veçantë Arbana mori urime të shumta nga të afërmit, miqtë kolegë e fansat. Surprizën më të bukur në këtë ditëlindje moderatores ja ka bërë djali i saj Joni i cili ka përgatitur një festë në […]

Continue Reading

Video/ Alketa sqaron duke qarë pse shkoi tek Xhejsoni: Unë jam rritur në një shtëpi të tillë

Edicioni i sotëm i “Në kurthin e Piter Pan” nisi me lotët e Alketa Vejsiut. Moderatorja u përlot menjëherë pasi u ngjit në skenë dhe nisi të sqaronte qëllimin e saj dhe të programit për të ndihmuar vogëlushin Xhejson. “Këto janë fjalë zemre. Kam hasur me të gjitha komentet të ndryshe dhe negative. Po ju […]

Continue Reading

Rrëfehet Ridvan Bode: Pse pranova ofertën e Edi Ramës dhe e ardhmja në politikë

Për herë të parë ish-ministri i Financave Ridvan Bode ka rrëfyer si e mori propozimin nga kryeministri Edi Rama për të qenë pjesë e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin “A2 Business Week” Bode u shpreh se nuk ka pasur asnjë kontakt me Kryeministrin më parë, ndërsa thotë se propozimi ishte […]

Continue Reading

Gazment Bardhi: Bindja Demokratike mund të marrë pjesë në zgjedhje vetëm me urdhrin e paligjshëm të Edi Ramës

  I pyetur për partinë e re të krijuar nga Astrit Patozi, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tha se vendimi është marrë një ditë pasi opozita vendosi për të mos u regjistruar në zgjedhje. Me pretendimin e tyre për të marrë pjesë në zgjedhje, janë bërë fasadë e qeverisë. Pyetje: Pretendojnë të përfaqësojnë […]

Continue Reading

Materazzi thumbon Juven nga Tirana: Edhe ata mund të fitojnë një ditë Champions

Marco Materazzi është intersit në zemër. Dhe si i tillë nuk mund të mos shfrytëzojë çdo moment për t’u marrë me Juventusin. Këtë herë rivaliteti është spostuar përtej Adriatikut, nga Italia në Shqipëri, ku ish-mbrojtësi foli për bardhezinjtë nga Tirana. “Si tifoz interist që jam, nuk më vjen keq për eliminimin e Juventusit nga Champions. […]

Continue Reading

Ç’po ndodh te Komuna e Parisit, një “security” e ndalur dhe plot me policë

Qytetarët në zonën e Komunës së Parisit janë përballur ditën e sotme me një situaëtë jo të zakonshme. Sikurse shihni nga kjo video e siguruar nga gjurma.al, një furgon security e cila përgjithësisht përdoret për transportin e lekëve të bankave, është ndalur. Në vendngjarje janë edhe me dhjetra punonjës policie. Nuk dihet nëse furgoni i […]

Continue Reading