Reagon ashpër Artan Hoxha: Meta do mbahet mend si Presidenti që futi në vëllavrasje shqiptarët

    Presidenti Ilir Meta tha me 20 mars 2019 nga Pogradeci, se ishte i gatshem qe per te shpetuar Shqiperine, do te vriste veten si ish-presidenti i Kilit, Salvador Allende. Por ne te vertete, me dekretin nr. 11199 te dates 10 qershor 2019, jo vetem nuk sakrifikoi veten per te shpetuar Shqiperine, por po […]

Continue Reading

Militantët e PD shqyejnë derën e KZAZ me kamion, djegin gomat dhe materialet zgjedhore, policia i shpërndan me gaz

    Kanë larguar kamionçinën me të cilën do të tentonin të shqyenin me forcë derën e KZAZ. Në Kukës, militantët zgjodhën të djegin goma para KZAZ-së që ndodhet në ambientet e një palestre. Policia, që ndodhet brenda dhe jashtë ambienteve të KZAZ-së në mbrojtje të materialev zgjedhore, ka hedhur gaz lotsjellës. Për pasojë, ka […]

Continue Reading

FOTO LAJM: Monika Kryemadhi, duke u bërë gati për protestën e radhës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kërkon me ngulm rrëzimin e kryeministrit Edi Rama, pasi me të jeta e shqiptarëve është përkeqësuar. Dhe, për ta rrëzuar, duhet të jetë në një formë sa më të mirë fizike. Për këtë, Monika shkon në klinika mjekësore për të kuruar pamjen e saj, pasi na duhet një opozitare në […]

Continue Reading

Djegia e shkollës: Rama: Ky karafili, doktori i vogël është shpallur në kërkim nga policia

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia është shpallur në kërkim pas incidenteve të mbrëmshme në KZAZ-në dhe Qendrën e Votimit në Shkodër. “Mua më vjen keq për këta që mbeten burgjeve ndërkohë që organizatori shpëtoi. Ky karafili është në kërkim ndërsa ata të tjerët janë në burg. Ky karafili, doktori i vogël i Shkodrës është në […]

Continue Reading

Qeveria ashpërson dënimit, të dënuarit për krime elektorale do u ndalohet 5-10 vite të dalin jashtë shtetit

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur propozimin që do miratohet nesër në seancë plenare për ti ndaluar të gjithë atyre që janë dënuar për krime zgjedhore që të dalin jashtë vendit nga 5 deri në 10 vite. Ai tha se atyre do tu merret pasaporta dhe nuk do u jepet për 10 vjetë. “Do […]

Continue Reading

“Plas” edhe në Burrel. Shkopinj, sende të forta dhe gaz lotsjellës, disa të lënduar

Tensionohet situata para KZAZ ne Burrel, ku ka pasur perleshje dhe dhune mes mes qytetarëve dhe policisë. Edhe në këtë bashki, kërkohet lirimi i ambienteve zgjedhore. Raportohet se ka pasur përleshje mes policisë dhe qytetarëve në KZAZ 16. Si rrjedhojë e përplasjes së dhunshme, ka disa të lënduar. Mbështetës të PD tentojnë të futen në […]

Continue Reading

Tension dhe përplasje në Çorovodë mes militantëve të LSI-së dhe policisë

Shënohen përplasjet e para edhe në Çorovodë, ku ndodhet KZAZ-ja nr. 66. Organizatorët e drejtuar nga LSI-ja, përfaqësuesi i së cilës drejton edhe bashkinë, u mblodhën në Çorovodë, në sallën e kinemasë të pallatin të kulturës që mban emrin Riza Cerova duke tentuar që të futen me forcë, ndërsa janë ndaluar nga policia e rendit, […]

Continue Reading

Reagon Rama: Këta e kanë marrë rrugën për të vrarë veten, po kollaj nuk do jetë. Ai vemja në Librazhd…

    Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e Njësisë Administrative Nr.1 në Tiranë, në krah të kryebashkiakut Veliaj, nuk ka lënë pa folur për situatën politike në vend, nga anulimi i zgjedhjeve te përplasjet e të djathtëve me policinë për KZAZ-të në disa zona të vendit. “Si shkojnë pas tyre nuk e […]

Continue Reading

Shqipëria në prag 97’, militant të PD sulmojnë KZAZ-të në Burrel, Bilisht dhe Pogradec, policia hedh gaz lotsjellës

    Në Burrel, në KZAZ-në numër 16 që ndodhet në Pallatin e Sportit, punonjësit e policisë bashkiake dhe militantë të Partisë Demokratike kanë tentuar të mësyjnë brenda KZAZ-së. Policia e Rendit në mbrojtje të KZAZ-së brenda së cilës ka materiale zgjedhore, kanë hedhur gaz lotsjellës.   Situata është mjaft e tensionuar, ndërsa të pranishëm […]

Continue Reading

LAJM I FUNDIT/ U thërrit si i pandehur, Basha mbërrin në prokurorinë e Tiranës

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka mberritur paraditen e sotme ne Prokurorine e Tiranes, e cila pak dite me pare e kishte thirrur ate si te pandehur per hetimet për lobimin e PD në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kujtojme se kerkeses se Prokurorise per t’u paraqitur si i pandehur, Basha iu pergjigj me nje […]

Continue Reading