Socialistët s’humbasin kohë, nisin shkarkimin e Metës. Balla paraqet kërkesën te Ligjet, ja procedura që do ndiqet

  Socialistët nuk humbën kohë. Komisioni i Ligjeve ka nisur sot mbledhjen me diskutimin per kerkesen e futur ne rend dite, per shkarkimin e Presidentit Meta. Kreu i grupit parlamentar te PS-se, Taulant Balla ka paraqitur kerkesen per shkarkimin e presidentit para deputeteve te KOmisionit te Ligjeve, duke e quajtur nul dekretin e Metes per […]

Continue Reading

Tensione në Kamëz, militantët e PD hapin me forcë portën e shkollës, policia i largon me spraj lotsjellës

    Dita e sotme ka nisur me tensione në Kamëz, pranë KZAZ, ku militantë të Partisë Demokratike kanë vendosur të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili ka anuluar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve. Sakaq, ata kanë tentuar të hapin me forcë portën e shkollës ku ndodhen materialet zgjedhore të kësaj  KZAZ, […]

Continue Reading

Braçe nxjerr urdhrin: Voltana Ademi të përballet me ligjin!

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka sulmuar ashpër kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi, referuar ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku një grup personash i vunë flakën KZAZ-së, duke dëmtuar materialet zgjedhore. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, zv.kryeministri Braçe ka shkruar se Ademi ka shkelur ligjin dhe është njeriu që i ka bërë më shumë dëm […]

Continue Reading

Rudina Hajdari dhuron pagën për riparimin e shkollës së djegur në Shkodër

Kryetarja e grupit Demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari e cilëson si traumë kombëtare dhe dhunë anti-shqiptare zjarrin që iu vendos shkollës dje në Shkodër, brenda së cilës ishte vendosur KZAZ-ja. Hajdari thotë se ka vendosur që pagën si deputete ta dhurojë për riparimin e dritareve të shkollës që u dogj dje në Shkodër. […]

Continue Reading

Dëmtuan materialet në KZAZ e Tropojës, ja 7 emrat e të arrestuarve

Policia e Shtetit informon se pas incidentit të djeshëm në KZAZ e Tropojës, ku disa persona kanë dëmtuar materiale zgjedhore, është bërë arrestimi në flagrancë i 7 shtetasve. Ata akuzohen për vepra penale që kanë të bëjnë me kundërshtim të punonjësve të policisë, dëmtim të materialit zgjedhor, si dhe organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e […]

Continue Reading

Zbardhet ngjarja në Dibër, si u plagos me automatik 6-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e Martaneshit në Dibër. Një djalë 6 vjeç është plagosur me automatik në Krastë pas sherrit të babait të tij me një 27-vjeçar. Gazetari Enver Doçi duke iu referuar burimeve nga policia raporton për “Balkanweb” se autori i ngjarjes është Jetmir […]

Continue Reading

E rëndë/ shkoi për t’i vrarë të babanë, plagos me 3 plumba në fytyrë djalin 3 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e Martaneshit në Dibër. Një fëmijë 6 vjeç është plagosur me armë zjarri, automatik në fshatin Krastë. Janë ende të paqarta rrethanat e ngjarjes, ndërsa mësohet se fëmija është transportuar në spitalin e Dibrës ku ndodhet në gjendje të rëndë. Fëmija, […]

Continue Reading

Sherr për pronat, miku i familjes vret kryeplakun e fshatit në Lezhë

  Tronditet Lezha! Kryeplaku i fshatit Mërqi në Lezhë, Gjin Marku, ka mbetur i vrarë nga plumbat e një arme zjarri të shkrehur ndaj tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, pikërisht në zonën ku ai ushtronte këtë detyrë. Sipas policisë së Lezhës, Gjin Marku është vrarë nga T.Gj nga fshati Kashnjet i […]

Continue Reading

VIDEO/ Tension në Tropojë, shkatërrohen materialet zgjedhore në KZAZ 9

  Persona të paidentifikuar kanë hyrë sot në mëngjes në ambientet e KZAZ nr. 9 në Pallatin e Kulturës në Bajram Curri të Tropojës, duke hequr që aty materialet zgjedhore.   Personat në fjalë mësohet të jenë përplasur edhe me policinë, siç raporton për “BalkanËeb” gazetari, Ismail Buçpapaj.   Ky veprim sipas tij, vjen pas […]

Continue Reading

VIDEO/ “O mashtrus” emigranti shqiptar filmon Ramën në Londër

  Kryeministri Edi Rama po qëndron sot në Londër, në një takim të njoftuar prej tij një ditë më parë. Ndërsa shihet të zbresë nga makina, kryeministri është filmuar me telefon nga një kalimtar shqiptar në zonë, i cili i drejtohet kryeministrit me fjalët “O mashtrues” dhe “Albania mafia”. Fjalët duket se nuk kanë prekur […]

Continue Reading