Avioni me flamurin shqiptar, ja emri i veçantë që do të mbajë, sot demonstrimi në Tiranë

Ekonomi Kryesore Lajme

Sot ne oren 16.50 ne lartesi te ulet siper bulevardit “Deshmoret e Kombit” ne Tirane do te kryej nje fluturim demostrues avioni “Lasgushi”, qe eshte avioni i pare i Air Albania.

Ky eshte njoftimi i dhene pak minuta me pare nga ana e Qeverise ne lidhje me fluturimin e pare te avionit me logon dhe flamurin shqiptar. Ndersa mesohet se qeveria ka menduar t’i vendose emrin e poetit te madh Lasgush Poradeci. Kjo eshte nje ide e dhene per avionet qe do te fluturojne mbi ne hapsirat ajrore.

Ndersa mesohet sipas burimeve avioni tjeter i firmes “Air Albania” do te kete emrin e poetit tjeter te madh Millosh Gjergj Nikolla, Migjenit

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *