Bajern mposht dhe Shtutgartin në transfertë

Botë Sport

Skuadra e Bajern Mynihut e ka nisur sezonin e ri aty ku e mbylli të kaluarin, duke mposhtu këdo që i del përpara dhe duke mbajtur vetëm kreun e renditjes.

Bavarezët mposhtën edhe Shtutgartin, në shtëpinë e këtyre të fundit, me rezultatin e thellë 3-0. Golat për djemtë e Niko Kovaç i shënuan Gorecka (37’), Levandovski (62’) dhe Myler (76’).

Edhe pse kampionët e Gjermanisë nuk i kishin të gjithë titullarët në fushë, nuk kishin aspak probleme që të merrnin tri pikët kundër skuadrës së Shtutgart.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *