Barcelona rrit ofertën, 55 milionë paund për William

Botë Sport

CHELSEA ka marrë një ofertë të tretë nga Barcelona për Willian, në lartësi prej  55milion paundesh, sipas raporteve.

Blute e Londres  tashmë kanë rrëzuar dy oferta për lojtarin e Brazilit, por lajmet e Sky Sports thonë se kampionet e La Ligës e kanë bërë atë një oferte te trete.
William mbetet i vendosur të largohet nga Stamford Bridge këtë verë, pavarësisht nëse trajneri i ri Maurizio Sarri e pëlqen apo jo.

Mesfushori brazilian pesoi renie me ish-trajnerin Antonio Conte sezonin e kaluar dhe ka qenë i shqetësuar me taktikat negative të përdorura nga ana e tij.

Ardhja e Sarrit ka ndryshuar gjendjen shpirtërore rreth bazës së tyre Cobham me klubin duke pritur që italiani të ndryshojë ekipin në një anë të hapur dhe të lirë.

Por SunSport ka mesuar se edhe kjo nuk ka ndryshuar mendimin e Willian, i cili duket se ka vendosur të heqë dorë nga klubi i Londrës këtë verë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *