Basha mbush 45 vjeç, urimi i veçantë i zëdhënëses së PD-së

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbush 45 vjeç sot. Në këtë ditë të shënuar në adresë të kryedemokratit kanë shkuar shumë mesazhe të shumta. Një urim i veçantë ka ardhur edhe nga zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa.

“Gëzuar 45 vjetorin Lulzim Basha! Të uroj nga zemra lumturi, suksese dhe fitore. Sot feston në mes të një beteje në emër të shqiptarëve, në emër të një kauze të madhe jo vetëm për brezat e sotëm por edhe të së ardhmes. Jam me fat që jam pjesë e ekipit tuaj, për të luftuar për një Shqipëri si Europa. Lidershipi i vërtetë ka dy përbërës: Sakrificën dhe mbrojtjen e së drejtës deri në fund. Mishërimi i tyre është te figura juaj sot, Shqiptarët ju besojnë për të ardhmen e tyre”, shkruan Zhupa.

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing and night

 

Image may contain: 3 people, people smiling

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *