Basha: Rama, e ka kot sepse askush nuk i beson më

Lajme Politikë Slider kryesore

Para se Rama te dilte ne konference per median, kryedemokrati ne nje postim ne rrjetet sociale i ka hedhur “benzine” zjarrit duke e cilesuar si te kote reagimin e tij.

“Pas denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë”, shkruan ai.

Basha i qendron deklaratave te tij se qeveria po fsheh numrin e te vdekurve nga Covid, se pas tij jane 900 te vdekur dhe jo aq sa deklaron ministria e Shendetesise.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *