Batutat në konferencën e përbashkët/ Rama flet shqip në Serbi, mesazh Vuçiçit: Na duhet ende në mes…

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, zhvilluan sot një konferencë për shtyp pas një takimi trepalësh, në të cilin gazetarëve ata iu drejtuan duke folur në gjuhët e tyre amtare.

Presidenti Vuçiç foli së pari, i ndjekur nga Kryeministri shqiptar Edi Rama, raporton Kurir.

“Kur Rama filloi të flasë në gjuhën shqipe, pati një vonesë të vogël sepse, siç u shpjegoi Vuçiç gazetarëve, adresimi i tij u përkthye fillimisht në anglisht dhe pastaj në serbisht”.

“Ende na duhet anglishtja në mes,” komentoi Rama në anglisht, duke vazhduar fjalimin e tij ne shqip, shkruan Kurir. Ne minuten e gjashte pjesa kur fler kryeministri shqiptar.

<p><em><strong>Trojica lidera rešili da sudbinu regiona uzmu u svoje ruke ne bi li građani imali bolji standard, više novca i više šansi za zapošljavanje, bolji život i budućnost</strong></em></p>

UŽIVO TRILATERALA U NOVOM SADU: Izjave za medije nakon sastanka Vučića sa Zaevom i Ramom

UŽIVO TRILATERALA U NOVOM SADU, VUČIĆ POSLE SASTANKA SA ZAEVOM I RAMOM: Naš je cilj da do kraja 2021. granice naših zemalja prelazimo sa ličnom kartom!

Gepostet von Kurir TV am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *