Bëhuni gati për të ftohtin polar, ja si do të jetë moti nesër

Moti Të tjera

Nëse menduat se i mbyllëm hesapet me dimrin e keni shumë gabim. Nga dita e nesërme bëhuni gati për të ftohtin polar.

Sipas Meteoalb, vendi do të karakterizohet nga vranësirat kryesisht në veri të Shqipërisë.

Mesdita do të sjellë zhvillimin e tyre si dhe të reshjeve. Gjatë orëve të mëngjesit dhe të mbrëmjes temperaturat do të pësojnë ulje.

Ato do të variojnë nga vlerat 0°C në zonat malore deri në 17°C bregdeti.

Temperaturat e ulëta do të vijojnë deri në fundjavë, dhe ditët më të ftohta priten të jenë e enjtja dhe e premtja.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 55-60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *