Berisha: Akt i paprecendent, Rama po çon kunatin e Xhafës në Strasburg

Kryesore Lajme Politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin  Edi Rama sa i perket ceshtjes se kandidateve per anetare te Gjykates se Straburgut, ku shteti shqiptar si anetare e Keshillit te Europes ka perfaqesuesit e saj. Ai shkruan se Rama po kerkon te coje kunatin e ministrit te Brendshem, Fatmir Xhafaj. Ketu behet fjale per gjyqtarin Sokol Berberi. Gjurma.al po poston statusin e plote te ish-kryeministrit Berisha ne Facebook.

 

Te shtrije tentakulat ne Strasburg!

Te dashur miq, ne nje akt te paprecedent ne historine e Gjykates Europiane te te Drejtave te Njeriut, Edi Rama dhe sekretari i pergjithshem i mafies Don Agaçio nisin per gjykates nga Narkoshteti i Shqiperise, ne krye te listes per te treten here, pra pasi eshte refuzuar dy here te tjera, kunatollin e familjes mafioze Xhafaj, famozin Sokol Berberi.

Me kete akt te pashembullt, Edvin Kristaq Rama deshmon vendosmerine e tij kriminale per pushtimin me çdo kusht te ketij posti te larte me perfaqesuesin e familjes se dyte me te fuqishme mafioze te vendit pas familjes Rama.

Ai dergon per te treten here me rradhe ne ne krye te listes kandidat per gjykates nga Shqiperia kunatollin e familjes mafioze, i cili eshte subjekt i ligjit antimafia dhe kjo jo vetem ne Shqiperi. Kjo eshte dhe arsyeja kryesore se pse Edvini dergon per te treten here me radhe liste me persona te pavetuar.

Per te garantuar suksesin, e treta e verteta, te kunatollit te familjes Xhafa, Sokol Berberi, Don Agacio eshte kujdesur te manipuloje biografine e tij e t’i atriboj tituj akademik qe ai nuk i ka si dhe te tjera arritje imagjinare. sb

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *