Berisha: Hajduti i tokave në Vlorë, emërohet te ALUIZNI i Tiranës

Politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka akuzuar emërimet në Hipotekën e Tiranës, duke përshirë në këto emërime deputetin e PS-së, Alket Hyseni, ku sipas tij, kanë kryer falsifikime të pronave në zonën jugore të bregdetit të Shqipërisë.

Postimi i Berishës

Hajduti i tokave te Vlorës dhe Bregut shpërblehet nga Rama duke e emëruar drejtor ene Hipotekëen e Tiranëes! sb

“Edvin Rama ka emeëruar Drejtor tek ALUIZNI Tiranë kryehajdutin e Hipotekës Vlorë Rezart Elmazi, të cilin e përfshiu edhe në listën e zezë. Ka grabitur e falsifikuar toka e prona në Narte, Uji i Ftohtë, Radhimë, Borsh, Palasë, Karaburun. Është pjesë e bandës tepelenase të pronave të bregut drejtuar nga Alket Hyseni, deputet, krahu i djathtë i Ramës për vjedhjet në qarkun e Vlorës. Rezarti ka hesape personale në Vlore. Do e dëgjoni.

Hajduti Alket Hyseni paska kërcënuar opozitën sot me Reformën ne Drejtësi. Ai me bastardin Rezart Elmazi, ish drejtor i Hipotekës Vlorë dhe banditët e tjerë tepelenas kanë grabitur toka në bregdet. Megjithëse e kemi denoncuar nuk po e përmend askush”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *