Berisha vlerëson kundërshtarin: Hajdaraga, një zë i moderuar i së majtës

Lajme Politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në Facebook ka dhënë vlerësimet e tij për ish-ministrin e Mbrojtjes, Luan Hajdaraga.

“Të dashur miq, me ndarjen nga jeta te Luan Hajdaragës shuhet një nga ish eksponentët kryesor dhe një zë i moderuar i të majtës shqiptare dhe botës akademike universitare të vendit. Me këtë rast shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes të të ndjerit Luan Hajdaraga, të afërmve  dhe miqve të tij dhe lutem së bashku me ta që shpirti i njeriut të tyre të dashur të gjejë paqen e merituar! Ngushëllime!”, shkruan Berisha në postimin në Facebook.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *