Berisha: Zbuloi informacionet për Taulant Ballën, Rama shkarkon drejtorin në SHISH

Kryesore Lajme Politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha njofton se është shkarkuar një drejtor i SHISH me akuzën se ka informuar opozitën për “Toyota Yaris” të mbërritura në portin e Durrësit.

Berisha shkruan ne Facebook se kryetari i degës së SHISH Gentjan Lleshaj është shkarkuar me urdhër të Ramës pas një procesi terrori të gjithanshëm.

Sipas tij, Lleshaj është dhe një nga kontributorët kryesorë të raportit të shërbimit informativ për angazhimin direkt të 127 oficerëve të lartë të policisë në kanabizimin e Shqipërisë.

STATUSI I BERISHËS

Noriega shkarkon drejtorin ne SHISH si hakmarrje per Taulant Bega/Yaris/Hoxha/Gjura/Jashari!

Te dashur miq, Sigurimi i Shtetit ne krye te SHISH shkarkon, me urdher te Rames nga detyra, pas nje procesi terrori te gjithanshem psikologjik dy mujor, kryetarin e deges te ketij institucioni Gentjan Leshaj me akuzen, absolutisht fallco, se njoftoi opoziten per Taulant Ballen si prites i 5 milion euro para droge me Toyota Yaris.

Burime te brendshme bejne me dije se nuk ekziston asnje prove, fakt apo e dhene se Gentjan Lleshi ka komunikuar kurre me njeri per ate problem. Por dihet se drejtori ne fjale eshte dhe nje nga kontributoret kryesor te raportit te sherbimit informativ per angazhimin direkt te 127 oficereve te larte te policise ne kanabizimin e Shqiperise dhe rolin direkt te Saje qorrit dhe vet Norieges ne kete proces!

Duke denuar me ashpersine me te madhe aktin hakmarres primitiv te Edvin Kristaq Rames ndaj drejtuesit te rendesishem te sherbimit inteligjent te vendit, paralajmeroj ate dhe xhelatet e sigurimit te shtetit ne krye te SHISH se do paguani shtrenjte veprimin tuaj banditesk, antiligjor me te cilin ju hakmerreni per te mbuluar lidhje tuaja te tmerrshme te krimit. sb

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *