“Borëbardha”, ja si duket 48 vite më pas në jetën reale

Showbiz

Aktorja e famshme turke që luajti rolin e Borëbardhës në filmin “Borëbardha me 7 xhuxhat” ka ndryshuar tërësisht.

Ne kemi ruajtur në mendjen tonë imazhin e Zeynep Degirmencioglu, ndërsa luante në film me flokët brune, e dobët dhe fytyrën e bardhë.

Ndërsa sot në moshën 63-vjeçare ajo është bjonde dhe e mbushur. Pavarësisht se vitet kanë kaluar për aktoren e dashur turke mbetet po aq e bukur sa në rininë e saj.

Zeynep Degirmencioglu ruan po atë freksinë dhe bukurinë e rinisë.

‘Borëbardha me 7 xhuxhat’ ka qenë një nga filmat më të preferuar, që mbërthente para ekraneve televizive fëmijë e të rritur, si edhe vazhdon që të jetë edhe sot po aq popullor sa në vitin 1970 kur u prodhua.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *