Braçe publikon foton e Berishës në kazino, sherr me fansat për ligjin

Kryesore Lajme Politikë

Deputeti socialist Erion Braçe, në një postim të fundit në rrjetet sociale është ndalur tek ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit. Në një shkrim të gjatë ku është publikuar edhe fotoja e ish-kryeministrit Sali Berisha në një kazino,

Braçe thotë se gjatë kohës kur Berisha qeveriste, ka patur një numër rekord të favoreve fiskale që kanë masivizuar bixhozin. Fotoja ku Berisha është fotografuar në kazino është e shumë viteve më parë.

Megjithatë duket se Braçe nuk është ndalur tek komenti mbi foton, por tek propaganda që sipas tij, Partia Demokratike po përdor për këtë debat.

Por postimi i bere edhe ne Facebook dhe Instragram eshte shoqeruar me debate me ndjekesit e deputetit socialist

 • Facebook)
 • tonballa3Pyetje: Ky ligji qe nuk u zbatua kurr si nga ju dhe aq me pak ky me kte buzeqeshjen ktu ne foto este per te gjitha lajrat e fatit perfshir dhe llotot? Se e keqa me e madhe vjen nga llotot jo nga kto te tjerat perfshir ktu dhe vetvrasjet! Apo kompanit e basteve kan konflikte interesi dhe nuk largohen dot? Efektin njelloj e kan te dyja te vrasin.
 • albertshanoBesojë se Saliu po luan me bet të madh.
 • erionbrace@tonballa3 e para dhe e fundit, ata-domethene ky qe qesh, nuk kishte kete ligj qe eshte sot! Ai kishte ate qe kam shkruar, vetem 10% tatim, zero per lojtaret fitues
 • erind_vogliTe Admirali pupupupu
 • tonballa3@erionbrace lene ket se sme intereso ky. Problemi me i madh eshte pjesa tjeter qe kam then jo ky. Ky iku.
  Behet fjal per % njerezish jo per % lekesh ne ket rast. Prisja pergjigje tjeter nga ju po dhe me kaq faleminderit. 🤚🏼
 • erionbrace@tonballa3 perqindja e njerezve vjen nga taksa zero qe paguanin! Po nese sdo ta kuptosh eshte ceshtje tjeter
 • tonballa3@erionbrace po vetvrasjet per shkak te bixhozit? Reklamat e pafund ne televizor qe njerezit lujn per qef e jo per hall dhe ne fund nje her vetes dhe rrim numrojm viktimat? Minimumi qe mund te behet te ndalohet rreklamimi i tyre neper media, rruge, apo kudo qe mund te jet. Jo te dalim me shpat ne dore kush i ka koeficentet me te lart dhe me te ulet. Po nqs sdo ta pranosh qe eshte konflikt interesi eshte ceshjte tjeter.
 • erionbrace@tonballa3 ore po ti lexon ckam shkruar apo jo?
 • tonballa3@erionbrace une po pyes ca beher qe te ndalohen kto gjera. Su mora as me % as me gjera te tjera. Aty flitet per lojrat e fatit une flas per kompanit e basteve.
 • erionbrace@tonballa3 lexo ckam shkruar! Eshe shume e thjeshte.
 • enikelitoEdhe fatin e shqiptareve e ben lojra fati ata per mua jane te pabesueshem fare fare ….

Fotoja e postuar nga Braçe:

Statusi i plotë i Erion Braçes:

BUDALLAI LUL DHE PROPAGANDA ME BIXHOZIN!
REKORDET:
23% TATIM FITIMI DHE 20% TATIM MBI TE ARDHURAT PER LOJTARET NE VITIN 2005
10% TATIM FITIMI DHE 0% TATIM MBI TE ARDHURAT PER LOJTARET NE VITIN 2008.

FAVORET FISKALE REKORD TE SALI BERISHES QE MASIVIZUAN BIXHOZIN.

NGA VITI 2015 ASNJE LICENSE E RE!

PROPOZIMI IM:
TATIM PROGRESIV MBI FITIMET E KOMPANIVE NGA LOJRAT E FATIT NE NIVELIN E SIPERM DERI 50%
TATIM PROGRESIV MBI TE ARDHURAT E LOJTAREVE FITUES NGA LOJRAT E FATIT NE NIVELIN E SIPERM DERI NE 50%

PJESA TJETER,
TE ZBATOHET LIGJI PER TI LARGUAR NGA QYTETET DHE ZONAT E BANUARA, PER DISTANCAT DHE REKLAMAT!

Propaganda ka vetem nje qellim:
Te vrase te verteten!

Kur e verteta tregon qarte fenomenin,
prej saj identifikohen vendimmarresit-pergjegjesit,
propaganda cmendet, behet edhe me e dhunshme,
uleret edhe me fort duke sulmuar njerezit.

10 dite te shkuara,
kam arkivuar njoftimin e ministrise hije te propagandes
ngritur nga Lulzim Basha ne PD.

Njoftimi doli fill pas nje dekreti asfare ligjor,
propagandistik te Presidentit te Republikes;
Ai i referohej shqetesimit ne rritje te perhapjes se lojrave te fatit dhe, lehtesive fiskale per to.

Sipas njoftimit te ministrise hije te propagandes se Lulzim Bashes, paskesh patur ne kohen e qeverisjes se Sali Berishes se fundit, nje norme tatimore te larte qe eshte ulur nga ne socialistet.

GENJESHTAR E MADHE POR E TRASHE!

Por si eshte e verteta?

Kam ndertuar nje seri thuajse 12 vjecare me dy tregues,
nivelin e tatimit mbi fitimin nga lojrat e fatit dhe,
nivelin e tatimit mbi te ardhurat nga lojrat e fatit per
lojtaret fitues ne to;

Ne vitin 2005,
niveli i TAP per lojtaret fitues ne lojrat e fatit ishte 20%
niveli i Tatimit mbi Fitimin per lojrat e fatit ishte 23%; JU KUJTOJ SE, NE VITIN 2005 QEVERISTE
PARTIA SOCIALISTE.

Ne vitin 2006,
niveli i TAP per lojtaret fitues ne lojrat e fatit u be 20%
niveli i Tatimit mbi Fitimin per lojrat e fatit u be 20%; JU KUJTOJ SE, NE VITIN 2006 NIS TE QEVERISE
SALI BERISHA DHE PD E TIJ.
Ne vitin 2007,
niveli i TAP per lojtaret fitues ne lojrat e fatit ishte 0%
niveli i Tatimit mbi Fitimin per lojrat e fatit ishte 20%; Ne vitin 2008,

 

brace berisha kazino

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *