Braçe thumbon Dukën dhe tifozët e Tiranes: Mbajeni në gojë emrin tim, t’ju rrijë mirë se…

Kryesore Slider kryesore Sport Vendi

Zv. kryeministri Erion Braçe ka qenë i pranishëm sot në Selman Stërmasi ku ka parë krah për krah Presidentit Gazmend Demi ekipin e tij Partizanin të fitojë. Por jo vetëm, ai ka parë dhe incidentet që kanë ndodhur në këtë ndeshje duke thumbuar Presidentin e FSHF, Armando Dukën i cili ishte në të njëjtën tribunë me Braçen, vetëm se shoqërohej me Refik Halilin.

Braçe i kujton Dukës se urrejtja dhe fashizmi i sotëm ka ndodhur në sytë e Presidentit të FSHF Armando Duka dhe se nëse ai nuk merr masa atëhere për të do të jetë një trup. Në fakt përplasjet mes zv.kryeministrit dhe FSHF vijojnë të mbeten konstante për çdo çështje, e fundit për emrin e stadiumit Arena Kombëtare.

“NEEKUQJA! JU E ZEZA! Keshtu do jete perhere! Ky qytet ishte, është, do jete i kuq! Nuk mundet, nuk mposhtet! Cunatekuq, e kisha bindje qe do sheroheshim bashke, do sheroheshim duke fituar, ju e bete, bashke, sup me sup, ne krah te njeri tjetrit! Bravo bravo bravo, ky qytet eshte kalaja juaj, prej jush dhe e jona, cdo tifozi te Partizanit!

Tani dy fjale te tjera; Fashizmi nuk ka vend kerkund, ne futboll kurre kurre! Shiheni parullen fashiste! Gjithe bota eshte cuar ne kembe kunder racizmit por as qe imagjinohet fashizmi! Shihni dhe foton tjeter; Urrejtja eshte po kaq e neveritshme, keta pak urrejtes duke djegur flamurin e ekipit kundershtar!

E gjitha, ne sy te Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit qe njeheresh eshte anetar i komitetit egzekutiv te UEFA-s. Nese do e tolerosh Fashizmin e Urrejtjen, turp per kete institucion! E fundit, po shoh tani ne TV ca qe para ndeshjes me autoritet te madh parashikuan rezultatin; E paskan harruar! Po mire po turp a keni? Se thote robi, ndjese ja futa kot, fituat!

Tani dicka personale; Me pelqen shume qe e mbani ne goje emrin tim! Patjeter, ta mbani ne goje emrin tim sa te doni; tju rrije mire e ta keni gojen plot! E kuptoni; Keni kryetifoz Qim Peken eeeeeej! O zooooot Qim Peka!

 

View this post on Instagram

#NEEKUQJA! JU E ZEZA! Keshtu do jete perhere! Ky qytet ishte, eshte, do jete i kuq! Nuk mundet, nuk mposhtet! #CunateKuq, e kisha bindje qe do sheroheshim bashke, do sheroheshim duke fituar, ju e bete, bashke, sup me sup, ne krah te njeri tjetrit! Bravo bravo bravo, ky qytet eshte kalaja juaj, prej jush dhe e jona, cdo tifozi te #Partizanit! Tani dy fjale te tjera; Fashizmi nuk ka vend kerkund, ne futboll kurre kurre! Shiheni parullen fashiste! Gjithe bota eshte cuar ne kembe kunder racizmit por as qe imagjinohet fashizmi! Shihni dhe foton tjeter; Urrejtja eshte po kaq e neveritshme, keta pak urrejtes duke djegur flamurin e ekipit kundershtar! E gjitha, ne sy te Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit qe njeheresh eshte anetar i komitetit egzekutiv te UEFA-s. Nese do e tolerosh Fashizmin e Urrejtjen, turp per kete institucion! E fundit, po shoh tani ne TV ca qe para ndeshjes me autoritet te madh parashikuan rezultatin; E paskan harruar! Po mire po turp a keni? Se thote robi, ndjese ja futa kot, fituat! Tani dicka personale; Me pelqen shume qe e mbani ne goje emrin tim! Patjeter, ta mbani ne goje emrin tim sa te doni; tju rrije mire e ta keni gojen plot! E kuptoni; Keni kryetifoz Qim Peken eeeeeej! O zooooot Qim Peka!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

View this post on Instagram

#NEEKUQJA! JU E ZEZA! Keshtu do jete perhere! Ky qytet ishte, eshte, do jete i kuq! Nuk mundet, nuk mposhtet! #CunateKuq, e kisha bindje qe do sheroheshim bashke, do sheroheshim duke fituar, ju e bete, bashke, sup me sup, ne krah te njeri tjetrit! Bravo bravo bravo, ky qytet eshte kalaja juaj, prej jush dhe e jona, cdo tifozi te #Partizanit! Tani dy fjale te tjera; Fashizmi nuk ka vend kerkund, ne futboll kurre kurre! Shiheni parullen fashiste! Gjithe bota eshte cuar ne kembe kunder racizmit por as qe imagjinohet fashizmi! Shihni dhe foton tjeter; Urrejtja eshte po kaq e neveritshme, keta pak urrejtes duke djegur flamurin e ekipit kundershtar! E gjitha, ne sy te Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit qe njeheresh eshte anetar i komitetit egzekutiv te UEFA-s. Nese do e tolerosh Fashizmin e Urrejtjen, turp per kete institucion! E fundit, po shoh tani ne TV ca qe para ndeshjes me autoritet te madh parashikuan rezultatin; E paskan harruar! Po mire po turp a keni? Se thote robi, ndjese ja futa kot, fituat! Tani dicka personale; Me pelqen shume qe e mbani ne goje emrin tim! Patjeter, ta mbani ne goje emrin tim sa te doni; tju rrije mire e ta keni gojen plot! E kuptoni; Keni kryetifoz Qim Peken eeeeeej! O zooooot Qim Peka!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *