Brazili tregon “muskujt” para Botërorit, mposht Austrinë/ Video

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Skuadra e Tite realizoi golin e parë në minutën e 34 me anë të Gabriel Jesus.

Lideri i ekipit Neymar tregoji klasin e tij duke shënuar golin e dytë për Brazilin po ashtu edhe golin e tij të dytë që pas rikthimit nga dëmtimi.

Ai bëri një lëvizje shumë të bukur, duke ‘turpëruar’ në një farë mënyre mbrojtësin austriak dhe dërgoji topin në rrjetë.

Nuk qëndronte prapa për nga bukuria as goli i Coutinhos i cili vulosi takimin në shifrat 0-3.

Brazili ndeshjen e parë do ta luajë me datë 17 qershor kundër Zvicrës

https://youtu.be/7i5-_eHD5mU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *