Skandali, ndërron jetë nga Covid 19, viktimës i vjedhin pajisjen e oksigjenit që kushton 5 mijë euro!

Fiks Fare denoncoi një skandal në shëndetësi, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një pajisje oksigjeni me vlerë 5 mijë euro. Ferit Kasa, 70 vjeçar, ndërroi jetë në datën 1 shtator 2020 në Spitalin “Shefqet Ndroqi”, Tiranë. Gjatë kohës që ishte shtruar, personeli mjekësor i kërkoi familjarëve një pajisje për frymëmarrjen. Familja […]

Continue Reading

Dosja Loni Çobo: Ish-CEO i Bankers Petroleum merrte ryshfet nga kontraktorët, zbulohen komisione deri në 200 mijë USD! Skema 10 mln dollarë me MAB OIL

Drejtuesi i një kompanie në Shqipëri mund të marrë çdo muaj pagë marramendëse, por kjo nuk mjafton dhe kërkon përfitime të tjera duke i marrë përqindje në formë ryshfeti kontraktorëve të kompanisë. Këto të dhëna kanë dalë nga dosja hetimore në ngarkim të Leonidha Çobo, ish-Drejtorit të Bankers Petroleum, i cili tashmë është kallëzuar në […]

Continue Reading

Thellohet skandali i Leonidha Çobos/ Ja si u vodhën 140 mln lekë me tokat në Patos Marinëz

Thellohet skandali i denoncimit të kompanisë Bankers Petroleum kundrejt ish- Drejtuesit të saj, Leonidha Çobo për abuzime financiare në vlerën miliona dollarë. NJë tokë e marrë me qera për vetëm 2.8 lekë m2 i është “ridhënë” kompanisë për vlerën 400 lekë metri2 duke sjellë përfitime personale deri në 400 fish të ofertës reale. Këto përfitime […]

Continue Reading

INVESTIGIMI/ Endrit Dokle u lirua nga vartës të ministres Gjonaj

Endrit Dokle u dënua në janar 2012 me burg përjetë për një listë të gjatë akuzash përfshi tre vrasje, 4 tentativa vrasje e rrëmbim personi dhe përfshirje në organizatë kriminale. Vendimi u la në fuqi nga Gjykata e Lartë në vitin 2014, pas një procesi maratonë të filluar në vitin 2005 ndaj të ashtuquajturës “Banda […]

Continue Reading

Publikohet VIDEO/ Vrasja që tronditi Korçën, si u ekzekutua Altin Balliu

Në një video të publikuar ekskluzivisht nga Report Tv është zbardhur momenti i vrasjes së Altin Balliut në 17 janar 2019 në qytetin e Korçës. Filmimi, i regjistruar nga kamera e një biznesi në Korçë, hedh dritë mbi atë çfarë ka ndodhur në ekzekutimin barbar të Altin Balliut, nga Olger Mustafa ose siç njihet ndryshe […]

Continue Reading

“Unë s’kam çarë b***ën për Saimir Tahirin”, ndërtuesja i merr pronën dhe e kërcënon

Në emisionin “Stop” janë trajtuar shpesh herë problematikat dhe mashtrimet që ka bërë shoqëria “Brilant sh.p.k”, me administratore dhe ndërtuese Nadire Qinami. Këtë herë konflikti është mes pronarëve të truallit ku është ndërtuar një pallat dhe ndërtueses Qinami. Në 2008 familja Turku lidhi një kontratë sipërmarrjeje me këtë të fundit. Pronarët i dhanë 403 m2 […]

Continue Reading

Mashtrim me ilaçin e veshkave, në treg me dy çmime. Hetim për abuzim

Mashtrimi me çmimin e shitjes së ilaçit Soludamin nga kompania CFO Farma është shtrirë në të gjithë vendin. Të afërmit e të sëmurëve me veshka thonë se u është dashur të kufizojnë ushqimin e fëmijëve për të blerë ilaçin që shitet 180 herë më shtrenjtë se çmimi që duhet të ishte. Gazetarët tanë në rrethe […]

Continue Reading

Video-Skandali/ Si paguhen 1 mijë Euro nën dorë tek QSUT. Ja reagimi i shtetit

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar mbrëmjen e sotme se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me para në dorë. Përmes kamerës së fshehtë, emisioni ka zbuluar se për të hyrë pa radhë në pavionin onkologjik dhe për të bërë rreze, mjafton të paguash të paktën 1000 Euro! Në rastin e […]

Continue Reading

Skandali me tjetërsimin e pronave te Spitali Ushtarak, zbardhet skema

Një ndërtues me probleme të hershme me drejtësinë dhe dy pasardhës të familjes së njohur tiranase Pazari, u ndaluan me urdhër të prokurorisë së Tiranës, pas dyshimeve për pastrim parash, lidhur me skandalin e tjetërsimit të pronave të Spitalit Ushtarak. Hetimet kanë zbuluar se Kadri Pazari dhe Arben Çaçi kanë mundur të falsifikojnë vendimin nr.232 […]

Continue Reading

Zbuloni “Akrepin”, sekserin e morgut të Tiranës

Problemet në fushën e shërbimeve funerale në Shqipëri nuk mbarojnë këtu. Babëzia tejkalon çdo limit kur fillon të flasësh për sekserët e vdekjes. Këta persona janë të punësuar pranë agjencive funerale. Ata paguhen për të qëndruar gjatë gjithë kohës pranë spitaleve, morgut, ose policisë së shtetit. Ata rrinë si hijenat pas dyerve të spitaleve dhe […]

Continue Reading