Ja shqiptarja që fitoi Miss Sllovakia 2020

Një tjetër shqiptare i shtohet listës së njerëzve të suksesshëm jashtë trojeve tona. Bëhet fjalë për Leona Novobërdaliun, e cila mori kurorën e “Miss Sllovakisë” në kompeticionin që u mbajt në 14 gusht. 22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e lindur në Bratislava, dha një performancë të shkëlqyer gjatë konkurrencës me 11 finaliste të tjera. […]

Continue Reading

Andrea Bocelli zbulon se ishte infektuar me Covid-19, tenori dhuron plazmën e gjakut

Tenori i famshëm Andrea Bocelli deklaroi publikisht se është infektuar me koronavirus. Bocelli tha se zbuloi se ishte i infektuar pas kryerjes së testit me 10 Mars, por kishte patur simptoma të buta. Duke folur për gazetarët nga Spitali Cisanello në Pisa, ku dhuroi plazmën e gjakut për qëllime studimi në ndihmë të të prekurve […]

Continue Reading

Largim nga “Portokallia”? Regjisori Altin Basha zbulon vendimin e tij: Do të qëndrojmë në “Top Channel”! Na kërkuan 4 televizione, por…

Prej disa kohësh qarkullon në mediat online lajmi i largimit të emisionit të humorit “Portokalli” nga televizioni Top-Channel. Panorama.al realizoi një intervistë me regjisorin e njohur, Altin Basha, i cili prej 17 vitesh përgatit “Portokallinë” në televizionin e njohur kombëtar. Altin Basha ka hedhur poshtë zërat e një lëvizje të mundshme nga Top-Channel. Ai thekson […]

Continue Reading

Peticion i artistëve PRO projektit për Teatrin e ri kombëtar. Ja emrat

Ne aktorët, regjisorët dhe përfaqësuesit e artit skenik shqiptar, detyrohemi sot të rimerremi me një debat të shteruar plotësisht, të cilin nga ana jonë e konsiderojmë të mbyllur me sukses në emër të interesit kombëtar dhe të interesit të komunitetit tonë! Me anë të këtij peticioni publik, nuk duam të flasim më për nevojën e […]

Continue Reading

Rama shuan dilemat: Teatri Kombëtar, asnjë hap pas për ndërtimin e godinës së re, s’na imponohen pakicat

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk bën asnjë hap pas në lidhje me cështjen e Teatrit Kombëtar. Ra ma tha se mezi po prêt ndërtimin e godinës së re të teatrit, duke iu kthyer kështu përgjigje të gjtihë kritikëve. Ai tha se pakicat nuk mund t’i imponohen shumicës, duke shigjetuar kështu të gjithë kritikët […]

Continue Reading

Arbana Osmani, shtatzënë, partneri i saj Grishaj tregon planet për beben

Në “E Diell” një hapësirë të veçantë i është kushtuar sportit me rubrikën “E Diella Proces”. I ftuar, ishte regjisori i emisionit “Dua të Bëj të Lumtur”, Eduard Grishaj. Eduardi është partneri i moderatores së njohur Arbana Osmani. Çifti para disa ditësh zbuloi se janë në një pritje të ëmbël dhe shumë shpejt do të […]

Continue Reading

Është fejuar? Nevina Shtylla trego unazën në mes të emisionit! Ja e vërteta

Rubrika “Trotuar” në emisionin “E Diell”, trajton tema shumë interesante, të cilat shpesh janë pikëpyetje që ngrenë vetë njerëzit. Këtë herë po diskutohej për temën “Lotët/ Dobësi apo Manipulim”, për një moment drejtuesi i emisionit Edi Manushi, devijoi nga debati dhe ngacmoi Nevinën në lidhje me një unazë që mbante në duar, duke e pyetur […]

Continue Reading

Ndërron jetë në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo

Ndërron jetë arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar prej disa ditës në QSUT, pasi vuante nga anemia. Maks Velo ka lindur në Paris, më 31 gusht të vitit 1935. Pas lindjes së tij, familja Velo u kthye përsëri në Shqipëri, në qytetin e Korçës, ku Maksi ka kaluar edhe fëmijërinë. […]

Continue Reading

Agron Llakaj dyshon se e ka kaluar COVID-19 që në janar: Kisha temperaturë dhe mezi merrja frymë

Personazhe të njohur në vend kanë shprehur dyshimet e tyre se koronavirusin mund ta kenë kaluar më parë. Së fundmi edhe aktori i humorit Agron Llakaj ka treguar se ndoshta mund të jetë infletuar me Covid-19 që në fillim të muajit janar. I ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites”, aktori i njohur i humorit është […]

Continue Reading

Shuhet Rikard Ljarja, familja i plotëson amanetin aktorit dhe regjisorit të njohur

Bota e artit dhe kinematografise eshte sot ne zi. Rikard Ljarja, aktori i shume e shume roleve dhe i njohur per brezat e shumte te shqiptareve vdiq te marten ne darke, si pasoje e nje semundjeve te rende. Ljarja ishte ne moshen 77 vjecare. Sot te paket qene ato qe moren ne ceremonine mortore te […]

Continue Reading