Adelina Muça: Olta Gixhari më cënoi fëmijën ndërsa Hervin Çuli e futi në punë

Hervin Çuli, pak ditë më parë u akuzua nga aktorja Olta Gixhari, se duke qënë me postin e drejtorit ka fovorizuar gruan e tij të jetë pjesë e aktrimeve në pjesën më të madhe të teatrove. E ftuar në emisionin e mëngjesit, “Ditë e Re”, bashkeshortja e Hervin Çulit iu kundërpërgjigj Oltës duke thënë se […]

Continue Reading

Gjykata Kushtetuese merr në dorë teatrin

Pas 5 muajsh, Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim kërkesën e Presidentit Ilir Meta për ta shpallur antikushtetues projektin e ndërtimit të Teatrit të ri në rrënoja e godinës së vjetër. Më 22 janar Kushtetuesja në dhomë këshillimi do të diskutojë për prishjen e Tetarit Kombëtar dhe ndërtimit të godinës së re, por para ditës […]

Continue Reading

Arrestohet këngëtari Aleksandër Gjoka, ja për çfarë akuzohet

    Telashe për këngëtarin e njohur, shumë të dashur për shqiptarët, Aleksandër Gjoka. Këngëtari i rrokut është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Burime për “BalkanËeb” bënë me dije se Gjoka udhëtonte në mjetin e tij, kur patrulla e policisë e ndaloi sot dhe pasi iu nënshtrua testit […]

Continue Reading

Zbulohen pikët e jurisë, 3 anëtarët e huaj vlerësuan maksimalisht Elvana Gjatën, ja shqiptarja që i preu rrugën e “Eurosong”

Festivali i 58 i RTSH zgjodhi mbrëmjen e kaluar finalisten e këtij edicioni, që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong”. Dy kandidatet më të forta për çmimin e madh, por edhe që patën një mbështetje të madhe nga publiku, ishin Arilena Ara me këngën “Shaj” dhe Elvana Gjata me këngën “Me Tana”. Fituese u shpall […]

Continue Reading

“Më vjen thellësisht keq!”, Alketa Vejsiu falenderon Elvana Gjatën: Jurinë nuk e zgjodha unë

Kur Festivali i 58-te i Kenges ne RTSH e ka ulur tashme siparin dhe Arilena Ara eshte zgjedhur nga juria, si ajo qe do te perfaqesoje vendin tone ne Eurosong, prezantuesja dhe producentja e kesaj gare te kenges, Alketa Vejsiu ka reaguar me nje shenim te gjate, dedikuar Elvana Gjates, ku nuk mungon ndjesa dhe […]

Continue Reading

“Për shkak të orientimit seksual ke më shumë shanse të…”, Kastriot Çipi reagon pas sherrit të Laert Vasilit me aktorët

    Regjizori Kastriot Cipi ka reaguar pas sherrit që aktori Laert Vasili ka pasur me aktorët e tjerë, që janë pjesë e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.   Çipi shkruan se Vasili hiqet sikur është dhunuar fizikisht, ndërsa me ironi shton se aktori ka më shumë shanse të bëhet dikush i lartë në qeveri […]

Continue Reading

“Vjen natën për të shklyer banderolat”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit denoncon Leart Vasilin: Ka kryer akt vandal

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” duke thënë se një aktor përfiton nga nata dhe tinëz shkon e shklyen me duar banderolat e Aleancës. Sipas Aleancës për Teatrin, akti vandal i Laert Vasilit është filmuar dhe ka edhe dëshmitarë okularë për këtë. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit […]

Continue Reading

‘Të q* motrën’, Laert Vasili përfundon në spital pas sherrit me aktorë të Teatrit Kombëtar: Budina më futi thonjtë në grykë

  Disa aktorë, pjesë e ‘Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit’ kanë sulmuar aktorin Laert Vasili jashtë ambienteve të Teatrit Kombëtar, duke e akuzuar se ka grisur një poster të tyre. Duke u përpjekur ta largojnë, ata kanë përdorur edhe fjalë banale në drejtim të tij. Aktorët: A mund të më thuash pse e grise kartelën […]

Continue Reading

I madhi Robert Ndrenika ndjek ”Shqipëri-Francë” në stadium dhe shpreh një dëshirë: Shpresoj …

Ndeshja hapëse e stadiumit të ri Air Albania, e cila përballi të zotët e shtëpisë me kampionët e botës ka sjellë në tribunë edhe aktorët e njohur të skenës shqiptare Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi. Natyrisht që cilësia e shtëpisë së re të kombëtares tonë i ka impresionuar të gjithë përfshi edhe dy artistët, të […]

Continue Reading

Ukrainasja surprizon “The Voice of Greece”, këndon këngën e njohur shqiptare/ Video

Kënga e njohur arbëreshe “Lule, lule” është kënduar në spektaklin “The Voice of Greece”. Këngën “Lule, lule”, e ka kënduar një vajzë nga Ukraina, Angelina Statyeva, e cila edhe pse nuk dinte shqip, ajo ja doli shumë mirë të fitonte zemrat e anëtarëve të jurisë duke bërë që të gjithë të kthenin karrigen për të. […]

Continue Reading