Djali i Luiza Xhuvanit kërkesë Drejtorisë së Burgjeve: Më jepni leje që të shkoj në varrimin e babait

Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasjen e katër personave në një klub nate në zonën e rrugës së Elbasanit, ka kërkuar leje për të marrë pjesë në varrimin e babait të tij. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ai ka bërë kërkesë në Drejtorinë e Burgjeve që t’i japë lamtumirën […]

Continue Reading

Vdes regjisori i njohur, i shoqi ish-deputetes së PS

Gjergj Xhuvani, një emër i madh i kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare në një spital në Itali. Regjisori dhe skenaristi I mirënjohur vuante nga një sëmundje e rëndë ndërsa u nda nga jeta nga një atak në zemër. Presidenti i Republikës Ilir Meta e cilësoi ngjarjen një humbje të madhe për […]

Continue Reading

Reagon Robert Ndrenika: Kam dashur gjithnjë të ndërtohet teatër i ri e bashkëkohor në Tiranë

  Kolosi i skenës teatrore dhe kinematografis shqiptare, Robert Ndreka ka reaguar sërish në lidhje me nevojën për të pasur një Teatër të ri Kombëtar. Duke folur për Gazetën Shqiptare Ndrenika ka theksuar se ka qenë gjithmonë për një Teatër të ri Kombëtar modern e bashkëkohor. “Unë në deklaratat e mia, gjithnjë kam dashur një […]

Continue Reading

Surpriza nga sezoni i ri i “Ertugrul”

Një lajm i papritur vjen nga ekipi i produksionit i serialit më të ndjekur historik turk, “Dirilis Ertugrul”. Sezonin që vjen, seriali do të vazhdojë transmetimin me emrin “Dirilis Osman”, duke kaluar kështu nga Ertugruli tek i biri, Osmani, i cili do të luhet nga aktori i mirënjohur Burak Ozçivit. Teksa kjo tashmë dihej prej […]

Continue Reading

Do mbeten gjithmonë 4! Parodistët e Vlorës mbyten nga dhimbja e lotët: E trishtë…s’mund të flasim! (VIDEO)

    Kush nuk ka qeshur me 4 parodistët e Vlorës…që tashmë, prej ditës së djeshme mbetën 3! Nuk kanë lot të përshkruajnë dhimbjen që u jep humbja e kolegut të tyre prej më shumë se 4 dekadash në skenë më të. Muhamet Liko, një nga katër Parodistët e Vlorës, u shua ditën e djeshme […]

Continue Reading

Vipat që zbuluan “zogun” në Festivalin e Kanës/ Fotot

  Në tapetin e kuq të Kanës, modelet, aktoret dhe influencuesve konkurrojnë për të parë se kush është  më seksi. Sfida më e nxehtë e këtij viti duket të jetë ajo me shfaqjes së gjinjve dhe zbulimit të kofshëve. Ndër më provokuese, Melissa Satta pakujdesshëm lejon të shohësh mbathjet e gjelbëra me të njëjtën ngjyrë […]

Continue Reading

‘Shërim të shpejtë e shtrenjta jonë’, Irini Qirjako krah Margarita Xhepës në spital

  Aktorja e madhe e skenës shqiptare, Margarita Xhepa prej disa javësh gjendet e shtruar në spital. Ajo iu nënshtrua një operacioni në këmbë dhe tashmë po merr mjekimin e duhur dhe gjendja e saj është neutrale. Lajmi për gjendjen e aktores ka shqetësuar dashamirësit e saj. Këngëtarja e njohur Irini Qirjako ka postuar në […]

Continue Reading

Çfarë po ndodh me Digitalb? Parashikon kanal të posaçëm për telenovelat turke

Prej ditësh Digitalb po lançon një televizion të ri që do ti shtohet platformës së saj. Bëhet fjalë pikërisht për një kanal që do t’i kushtohet ekskulzivisht telenovela turke për 24 orë. “SPI International / Filmbox” do të lançojë “Timeless Drama Channel” (TDC), një kanal i ri televiziv mbarëbotëror i dedikuar serialeve dramë turke.  “TDC” […]

Continue Reading

Frederik Ndoci rrëfen momentin “pikant” me Sesilia Plasarin: U dashurova me të gjatë puthjes, por s’kisha guxim

Andi Bega, unë vdes për të!… Kur u bë pjesë e komedisë së famshme “Edhe kështu, edhe ashtu”, këngëtari aktor, Frederik Ndoci, ishte në kulmin e shkëlqimit të tij. Njësoj siç filmi përcjell, Andi Bega, personazhi që ai luan, ishte më i dashuri, sidomos nga të rinjtë e Shqipërisë së vitit të fundit përpara lirisë, […]

Continue Reading