Mënyra se si ju shtrydhni pastën e dhëmbëve thotë shumë për personalitetin tuaj

Psikologët thonë se 40% e veprimeve tuaja nuk janë vendime të vetëdijshme por zakone. Ajo që ju konsideroni si veprime të parëndësishme në fakt përbëjnë rutinën tuaj të përditshme dhe ato janë një pjesë e madhe e jetës tuaj dhe ato mund të zbulojnë shumë për personalitetin tuaj dhe gjendjen tuaj aktuale mendore. Mënyra si […]

Continue Reading

Me bast që ne e gjejmë se sa vjeç jeni në mendje dhe në shpirt, nëse bëni këtë test

jeni akoma në shkollë, por ndjeheni sikur jeni shumë më të vjetër se moshatarët tuaj? Sapo keni festuar ditëlindjen tuaj (jo të parën) por ndiheni sikur të jeni akoma 20 vjeç? Është shumë e zakonshme që epoka jonë biologjike ndryshon nga ajo emocionale. Ne do ju sjellim një provë që do t’ju tregojë se pasaporta […]

Continue Reading

Derrat e egër hanë kokainën e groposur, si u zbulua grupi i 3 trafikantëve shqiptarë dhe italiani

E gjithë strategjia e tyre për të fshehur një sasi kokaine në tokë, ka rezultuar e dështuar, pasi ajo është ngrënë nga një tufë derrash të egër. Ngjarja në fjalë është regjistruar në një pyll në Toscana. Dailymotionail shkruan se kokaina me një vlerë prej 19.800 eurosh ishte groposur nga trafikantët, por që në fakt […]

Continue Reading

Nga Vlora pedagog në Britaninë e Madhe. Historia e Andi Hoxhaj: Aplikova në ministrinë e Jashtme, përgjigja s’erdhi kurrë

Andi është pedagog dhe ne shkuam ta intervistojmë në zyrën e tij, në Korpusin e Universitetit Warwick, në Britaninë e Madhe. Historitë si e Andit, nuk janë unike, por janë të panjohura, sepse lajm për medien dhe politikën, përbën kush vdes rrugës, jo kush mbijeton dhe shkëlqen, rrugës për t’ia dalë. Dhe e dini pse […]

Continue Reading

“Më tërhoqi zvarrë 15 m kamioni”, rrëfimi i mullixhiut: Pse u riktheva në Shqipëri, si më hoqën 5 herë nga puna

    Rudina Xhunga nisi sot sezonin e ri në News24 me një tjetër emision, madje dhe mision, për t’iu rikthyer shpresën shqiptarëve.   Në puntatën e parë të emisionit të titulluar “Shqiptarët e mrekullueshëm”, Rudina Xhunga solli këtë të diel në ekranin e News24 historinë e mullixhiut Bledar Kola. Në një rrëfim të veçantë […]

Continue Reading

Ish deputetja socialiste ndër 100 gratë më me influencë në botë, e thotë revista “Woman Entrepreneurs”

    Revista “Woman Entrepreneurs” ka klasifikuar ish deputeten Seseri si një ndër 100 gratë më me influencë në botë. Sipas revistës, këto gra po riformulojnë botën e biznesit. “Inteligjenca artificiale po riformulon jetën tonë. Cfarë na pret tashmë? Kjo është ajo çfarë po përpiqet të zbulojë Rudina Seseri”-shkruan “Woman Entrepreneurs”.   “Ajo themeloi kompaninë […]

Continue Reading

INN Fest 2019 – Festivali më i madh i Inovacionit ne Ballkan, ja risitë që sjell

      “Tok Digital Agency” sjell për të dytin vit në Tiranë festivalin më të madh të inovacionit, INN Fest 2019. Në datën 24 dhe 25 Tetor, tek Art Turbina do të keni mundësi të jetoni për disa orë pranë risive teknologjike, ideve revolucionare dhe investitorëve më interesant të Shqipërisë, Kosovës dhe të gjithë […]

Continue Reading

19 orë e 16 minuta në ajër/ Realizohet fluturimi më i gjatë në botë nga New Yorku në Sydney

    Një avion i kompanisë australiane Qantas ka arritur të vendosë një rekord të ri për udhëtimin më të gjatë në histori. Një avion i tij i nisur nga New York mbërriti në Sydney pas 19 orësh!   Ky ishte një lloj eksperimenti për të testuar efektet e atij që do të jetë fluturimi […]

Continue Reading

Vaterlo franceze! Stërnipi i Napoleonit martohet me stërmbesën e gruas së Bonapartit

Ish Shtëpia Perandorake e Francës dhe Shtëpia e Hapsburgeve janë bashkuar edhe një herë pasi trashëgimtari i Napoleon Bonaparte është martuar sot me  ster, ster mbesën  të gruas së Perandorit Francez. Menaxheri i kapitalit privat me qendër në Londër, Jean-Christophe Napoleon Bonaparte, 33 vjeç, është ster, ster nipi i Napoleon Bonaparte I, Perandori i Francës. […]

Continue Reading

Fotot/ 21 vite nga krijimi i trupave elitë “BOS”, ish-ministri: Respekt ndaj Feti Voglit dhe…

Sot eshte 21 vjetori i krijimit te njesise me elite te ushtrise shqiptare – njesise BOS. Kjo njesi ushtarake e themeluar dhe tashme si pjese trupave elite eshte perkujtuar nga ish-ministri i Brendshem, Dritan Demiraj, i cili edhe vete me pare ka marre pjese ne keto forca qe kane sherbyer me misione nen flamurin shqiptar […]

Continue Reading