Tërmeti/Pas Rita Orës, edhe Ermal Meta adopton shtëpinë e familjes Alla në Tiranë

    Pas Rita Orës, një tjetër këngëtar shqiptar me famë botërore është sensibilizuar me familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Këngëtari Ermal Meta i është përgjigjur thirrjes së kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ashtu si Rita Ora ka vendosur që me financiat e tija të ndërtojë një tjetër shtëpi […]

Continue Reading

Debati i javës që po lëmë pas: Kush është Romina Kuko, 35-vjeçarja nga Korça që bëri rrjetin të ziejë

    Zv/ministrja e Brendshme, Romina Kuko reagoi para dy ditësh pas disa lajmeve të media të ndryshme që aluduan për një marrëdhënie të saj me ambasadorin e BE, Luigi Soreca. “Jam e befasuar nga disa media që përgojojnë me një lehtësi të neveritshme emrin tim për hesap të luftës qorre me ambasadorët! Aludimet mbi […]

Continue Reading

Ish – ministri Brendshëm bëhet gjysh për herë të parë: Shijuam mjaltin e mjaltit

Ish – ministri Brendshëm, Stefan Ccipa është bërë gjysh për herë të parë. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij e cila ka postuar edhe një urim në faqen e saj në facebook. “Sot është ditë e bekuar për familjen tonë! Unë dhe Stefani fituam një status të ri … jemi bërë gjyshër, […]

Continue Reading

FOTO LAJM: Presidenti i Austrisë shkon me tren në takimin zyrtar me presidentin e Italisë

    Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Van der Bellen njofton se ai është nisur me tren në takimin zyrtar me Presidentin e Italisë Sergio Mattarella. Në foto shihet se ai shkon edhe në takime zyrtare pa ndonjë shoqërim tepër të madh të truprojave apo kolona automjetesh, që u shohim […]

Continue Reading

FOTO/Humbja në stadiumin e ri, Greg Rama: Fituesi i vërtetë i mbrëmjes ishte Zaho…

Me një emoji që simbolizon ‘heqjen e syrit të keq’, Greg Rama shkruan: This night’s true winner, teksa shihet që e kap nga faqet vëllain e vogël, që është i veshur me kollare. Featured image of article: FOTO/Humbja në stadiumin e ri, Greg Rama: Fituesi i vërtetë i mbrëmjes ishte Zaho… (vogëlushi me kollare)Greg Rama […]

Continue Reading

Zbuloni gënjeshtrat që thonë më shumë burrat dhe gratë i besojnë

Marrëdhënia në çift në shumë raste shfaq problematikat e saj për shumë arsye. Meshkujt shpesh në fjalët  e tyre justifikuese kanë thuajse të njëjtën gënjeshtër.   Femrat në këto raste janë të prirura që ta besojnë. Më poshtë do ju njohim me disa nga gënjeshtrat më të përdorura nga meshkujt;   Problemi jam unë, jo […]

Continue Reading

Angela Martini: Njerka më trajtonte si Borëbardhën, 10 vjeçe disa burra tentuan të më rrëmbenin

Angela Martini ka rrëfyer disa detaje tejet pikante nga libri i saj “Dashuri, shpresë, dritë, gjatë emisionit “Opinion”, ku ishte e ftuar. Modelja e njohur ka ndarë me publikun detaje nga jeta e saj personale dhe tregoi se fëmijëria nuk ka qenë aspak e lehtë për të, informon dritare.net. Me dy prindër të divorcuar, ajo […]

Continue Reading

FOTOT/ Të ftuarit politikanë më ngacmojnë, spikerja e lajmeve: Më kërkojnë numrin e telefonit

    E ftuar së fundmi  në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel, spikerja e njohur e lajmeve, Anjola Hamzaj ka folur edhe për jetën e saj, dhe karrierën  në fushën e televizionit.   Spikerja ka përmendur edhe rolin që luan bukuria në ndërtimin e karrierës së saj.   Me sytë e kaltër […]

Continue Reading

Xhensila zbulon sa fëmijë dëshirojnë ajo dhe Besi

    Xhensila Myrtezaj mbwmjen e djeshme ka qenë e ftuar në “Klanifornia”, ku përveç pyetësorit të përgatitur nga Marina Vjollca, Xhensila u përball edhe me disa sfida.   Gjatë intervistës këngëtarja tregoi se ka 1 vit e gjysmë që nuk fle gjumë normalisht, pasi gjatë natës duhet të shikojë nëse ka djersitur Ajka, nëse […]

Continue Reading

I kapin mat bashkëshortin! Shpërthen Rezarta: “Ermal Hoxha s’je në rregull, të kanë bërë foto”

    Rezarta Shkurta është bërë pjesë e një kamere të fshehtë nga emisioni “Thumb on” dhe ka rënë në grackën e një gazetari, i cili i ka thënë se ka disa foto të Ermal Hoxhës me dikë tjetër.   “Këto foto i dashur mund t’i publikosh sa të kesh qejf”, i tha Rezarta gazetarit […]

Continue Reading