Trajnuesi që i ndryshoi biznesin Ermalit, Amit, Alketës dhe të gjithëve që mund ta marrin…

Nëse ndiqni personazhet e njohur në rrjete sociale do ta keni vënë re se trajnuesi amerikan Tony Robbins është një nga figurat më të dashura të tyre. Ndonëse të gjithë do të donin të merrnin pjesë në trajnimet e tij, jo të gjithë e kanë mundësinë për ta bërë diçka të tillë. Përkatësisht për biznesin, […]

Continue Reading

Shkencëtarët zbulojnë rrënjët e depresionit

Arsyeja kryesore e depresionit është tronditja e rëndë emocionale ose një sërë tronditjesh, zakonisht të shkaktuara nga një humbje e madhe. Disa shembuj janë: humbja e një anëtari të familjes, tradhtia e partnerit (humbje e besimit dhe e një marrëdhënieje të ngushtë); pushimi nga puna që keni për zemër (humbje e sigurisë dhe identitetit), një […]

Continue Reading

Rai3 kronikë për kanabisin në Shqipëri, çfarë tregon raporti i ri? PD: Tregues se po afrohen zgjedhjet

Edicioni i lajmeve i Rai 3 në Itali ka realizuar një kronikë lidhur me trafikun e drogës në Shqipëri. Gjatë kronikës thuhet se prodhimi i Kanabisit është kthyer me mjaft stil në Shqipëri. Përmes disa fotove të marra nga një raport konfidencial policor në vend nga gazetarët e Rai 3 dallohen rreth 100 mijë bimë […]

Continue Reading

Flet vajza e Enkeleda Çapokut: Si më vdiq mami në krahët e mi

Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus sjell ekskluzivisht rrëfimin e vajzës së Enkeleda Çapokut, 39-vjeçares që u vra nga kunati i saj më 9 Janar 2020 në zonën Paskuqanit. Vajza 18-vjeçare S. Çapoku tregon mes lotësh se si e ka përjetuar atë natë. Ajo tregon se ishte në gjumë kur xhaxhai i saj, […]

Continue Reading

S’ka pakt VV-LDK, edhe 7 ditë afat, ndërkombëtarët nisin negociatat

Udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës i dhanë fund pa marrëveshje një takimi të hënën në mbrëmje në kuadër të përpjekjeve për të siguruar një marrëveshje për formimin e qeverisë së re. Duke pohuar se takimi i së hënës nuk siguroi një marrëveshje, lëvizja Vetëvendosje shkroi në një postim në rrjetet sociale […]

Continue Reading

Virusi vdekjeprurës, Ambasadori: Nuk paguajmë dot asnjë biletë për të nxjerrë shqiptarët

Ambasadori i Shqipërisë në Pekin Selim Belortaja ka folur hapur në lidhje me situatën e rëndë që po kalon Kina si dhe i është drejtuar me një thirrje shqiptarëve që jetojnë në shtetin komunist, që biletat e avionëve do duhet t’i blejnë vetë nëse duan të largohen nga koronavirusi.   Përmes një statusi në rrjetin […]

Continue Reading

Frika nga virusi kinez, ambasada apel shqiptarëve që jetojnë në Kinë

Ambasada shqiptare ne Kine fton te gjithe shqiptaret qe jetojne, studiojne e punojne atje qe te regjistrohen sa me pare dhe te bejne identitetin e tyre dhe te regjistrohen adresen e tyre. “Ftohen te gjithe shtetasit shqiptare si dhe bashkekombasit e trevave shqiptare qe studiojne apo punojne ne Kine te njoftojne prane ambasades identitetin, aktivitetin […]

Continue Reading

Pengmarrja në Kamëz: RENEA rrethon Shijakun, deri tani 2 të shoqëruar. Në kërkim Altin Hajri

Dhjetë ditë pas rrëmbimit të Jan Prengës në Kamëz, forcat e policisë RENEA ushtruan kontrolle në Shijak, ku mendohej se mbahej 49-vjeçari. Kontrolle u zhvilluan në një kompleks në këtë zonë, dhe rrethinat e Shijakut por pa një rezultat konkret. Dyshimet e policisë janë se rrëmbimi ka lidhje me vëllanë e tij i skeduar për […]

Continue Reading

Shqiptarët që ndodhen në Kinë, të kontaktojnë Ambasadën, ja dy numrat e telefonit

Ministrija e Puneve te Jashtme ka vene dispozicion numrat e telefonit per shqiptaret qe ndodhen ne Kine. Ne kete njoftim me te fundit paralajmerohet gjithashtu qe shqiptaret te shmangin udhetimet ne Kine, per shkak te Koranovirusit. Njoftimi i Ministrise Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin […]

Continue Reading

Lobimi rus për PD-në/ Prokuroria apelon vendimin e gjykatës që pushoi akuzat për Bashën

Dy javë pasi gjyqtari Lazër Sallaku i dha pafajësi kreut të opozitës Lulzim Basha duke pushuar akuzën për falsifikim formulari ndaj tij në lidhje me lobimin rus, prokuroria apelon vendimin. ReportTv ka mësuar se prokurori Kolë Hysenaj ka apeluar vendimin e gjyqtarit duke kërkuar marrjen e pandehur të Lulzim Bashës, Arben Ristanit dhe Ilir Dervishit. Gjyqtari […]

Continue Reading