La një flamur amerikan te porta e SHISH, zbulohet i riu që alarmoi policinë dhe shërbimin sekret

Tre institucione, shërbimi sekret vendas antiterrori dhe prokuroria u vunë në kërkim të një të panjohuri i cili në fund të muajit janar la si dhuratë në hyrje të shërbimit informativ shtetëror një flamur amerikan dhe më pas u largua në drejtim të paditur. Sipas burimeve pas një sërë veprimesh ku u përfshi edhe marrja […]

Continue Reading

Dy shpërthime të fuqishme te Kurum, çfarë po ndodh në Elbasan?

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në repartin e presimit të skrapit në kompaninë turke Kurum. Burime zyrtare të ABC brenda kompanisë bëjnë të ditur se nuk ka të lënduar si pasojë e shpërthimit. Kjo pasi punonjësit kanë qenë të veshur me rroba speciale. Shpërthimet e zhurmshme sipas banorëve të zonës industriale të ish-Metalurgjikut (Kurumi) […]

Continue Reading

Vrasja e Vajdin Lames/ SPAK vë nën hetim edhe zyrtarin e lartë të Burgjeve për takimin me Luftar Reçin

Një zyrtar i lartë i Burgjeve është nën hetim nga prokuroria e Posaçme, pasi rezulton të ketë zhvilluar një takim në burgun e sigurisë së Lartë në Drenovë me të dënuarin Luftar Reçi, i penduari i drejtësisë që rrëfeu emrat e të dyshuarve për ekzekutimin e Klodian Saliut e biznesmenit Vajdin Lame në shkurt të […]

Continue Reading

U gjet i mbytur në liqenin e Pogradecit, viktima është vëllai i aktores së njohur

Një 63-vjeçar u gjet i mbytur në liqenin e Pogradecit pasditen e sotme, ndërsa sipas “Report tv”, viktima është vëllai i aktores së njohur, Marjeta Ljarja. Ai është identifikuar si Sotiraq Ilo, ndërsa ngjarja ka ndodhur në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Qytetit”, buzë liqenit të Ohrit. Trupi i pajetë i 63-vjeçarit është […]

Continue Reading

Babai i gjyqtares Hoxha: Vendimet e vajzës time janë të rregullta! Vajza fle të këmbët e djalit me autizëm, në një divan me dërrasa

Pas deklaratës së fortë të vajzës së Enkelejda Hoxhës, e cila thotë se mamaja e saj ka qenë e detyruar të lirojë të burgosurit, një tjetër deklaratë e fortë vjen edhe nga babai i gjyqtares Hoxha. Belul Hoxha shprehet se vajza e tij është e ndershme dhe nuk ka bërë kurrë padrejtësi në Gjykata. Ai […]

Continue Reading

Vajza e gjyqtares Enkelejda Hoxha bën deklaratën e fortë: Mamaja ime është detyruar t’i lirojë kriminelët nga burgu

Vajza e gjyqtares Enkelejda Hoxha ka deklaruar se ka qenë në dijeni dhe se mamaja e saj ka qenë e detyruar të lironte të dënuarit! Sipas vajzës së mitur, nëna e saj Enkelejda Hoxha ka qenë e ndikuar nga disa persona të tjerë për dhënien e vendimeve, por vajza nuk e di se cilët janë këta […]

Continue Reading

250 mijë euro dhe 16 mln lekë cash në shtëpi e zyrë, Gjykata vendos masën arrest me burg per mjekun

Gjykata ka vendosur masën arrest me burg për mjekun Edvin Prifti, emri të cilit doli nga përgjimet që po kryheshin në Gjykatën e Krujës, operacion që u finalizua sot me arrestimin e 13 personave, mes tyre edhe gjyqtarja Enkelejda Hoxha. Mjeku Prifti mori ryshfet nga kryesekretarja e Gjykatës së Krujës, Manuela Mallakuçi për t’i operuar […]

Continue Reading

Stuhi bore/ Emergjencë në rrugën Lezhë-Milot! Qindra persona të bllokuar nga ngrica në rrugë, presin ndërhyrje për hapjen e qarkullimit

Prej më shumë se 4 orësh aksi Lezhë – Milot është bllokuar si pasojë e ngricës dhe dëborës në rrugë. Radhët e gjata të makinave shkojnë në disa kilometra. Ndërkohë qytetarët rrezikojnë jetën për shkak të temperaturave të ulëta të këtij moti ekstrem që ka përfshirë Shqipërinë orët e fundit. Ndërkohë raportohet se qytetarëve që […]

Continue Reading

Shqipëria nën pushtetin e borës, Balluku: Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda në akset kombëtare, nga sot deri të hënën

Duke folur nga zona e Urës së Milotit, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku njoftoi se nga ora 20:00 e kësaj të shtune, deri në orën 08:00 të së hënës do të bllokohet qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë në akset kombëtare. Balluku thotë se automjetet e rënda po krijojnë probleme në këto […]

Continue Reading

Sherri me sende të forta në Vlorë, i plagosuri ndërtues i njohur. Dërgohet në spital

Detaje të reja janë mësuar nga plagosja e ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë ku mbeti i dëmtuar pas një sherri me sende të forta një 59-vjeçar. Burime bëjnë me dije për ABC se ai është ndërtuesi Rexhep Dano. Dano është dërguar në spital ku aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë nuk dihen ende shkaqet e […]

Continue Reading