Atentat në Tiranë/ I vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit. Pamjet nga vendi i ngjarjes (VIDEO) I v

Atentat për hakmarrje nëTiranë! I vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit në urën e Selitës. Shënjestër e atentatit të mbrëmjes së sotme është vëllai i Toinin Gjinit, i cili vdiq rreth një vit më parë. Tonin Gjini, pjesë e grupit të Met Kananit, trafikuan drogë në Turqi, i cili u vra në atentat në […]

Continue Reading

Aksident në Vlorë, përplasen dy makina, dyshohet një i vdekur

Një aksident ka ndodhur në rrugën e vjetër Vlorë-Fier. Sipas informacioneve, makina ka dalë nga rruga dhe një person ka humbur jetën. Burime për Report Tv bëjnë me dije se makina ka fluturuar disa metra në rrugë dhe si pasojë e përplasjes së rëndë është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses për nxjerrjen e trupit të pajetë. […]

Continue Reading

Skandali me punësimin në burgje/ “Korrigjimi” i sjelljes së të dënuarve për të lënë sa më parë qelitë

Në burgjet shqiptare mbahen rreth 4500 të burgosur dhe të paraburgosur që presin drejtësinë. Por disa  prej tyre sipas një inspektimi të thelluar dyshohet se janë punësuar fiktivisht për të  korrigjuar sjelljen e tyre por ç’është më e rëndësishme për të lënë sa më shpejt sistemin penitenciar. Katër prokurori kanë nisur hetimet bazuar në gjetjet […]

Continue Reading

E rëndë/ Makina me 4 vajza goditet nga “Benz-i”, dy prej tyre ndërrojnë jetë në spital, ngjarja afër tunelit të Elbasanit

Dy vajza kanë ndërruar jetë pasditen e sotme. Është ky bilanci tragjik i aksidentit të ndodhur në dalje të tunelit të Krrabës si pasojë e përplasjes së një automjeti “Benz” me një “Volkswagen”. Sipas policisë ka qenë mjeti tip “Benz” ai që ka goditur automjetin e dytë ku ndodheshin katër vajza. Si pasojë e përplasjes së fortë […]

Continue Reading

‘Benzi’ përplas ‘Smart-in’ në dalje të Tunelit të Elbasanit, plagosen 4 vajza, njëra në gjendje të rëndë! Pamjet nga makinat e dëmtuara

Dy makina një tip ‘Benz’ dhe një tip ‘Smart’ 4-vendësh janë aksidentuar duke shkaktuar 4 të plagosur, një prej tyre në gjendje tepër të rëndë. Aksidenti ka ndodhur në dalje të tunelit të Elbasanit, ku makina tip Benz i ka rënë nga pas makinës Smart, në të cilën udhëtonin 4 vajza. Nga përplasja makina Smart […]

Continue Reading

Përdhunoi shqiptaren, “Draoi Kavos” i plagosur : Më lini të vdes, nuk dua të operohem

Tetë ditë më parë është bërë i mundur arrestimi i Dimitris Aspiotis, i cili njihej ndryshe si “dragoi i Kavos”. Aspiotis kërkohej nga policia për rrëmbimin dhe përdhunimin e një 34-vjeçareje shqiptare. Në ditën e arrestimit, në përpjekje për të shpëtuar nga policia, “Dragoi i Kavos” u rrëzua nga një lartësi prej 200 metrash dhe […]

Continue Reading

Xhaçka firmos me Kim, Shqipëria merr helikopterët e famshëm “Blackhawk” nga SHBA-të

Në një ceremoni të veçantë, të zhvilluar në bazën ajrore të Farkës, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim nënshkruan kontratën e pranimit për pajisjen e Forcës Ajrore shqiptareme helikopterë “Black Hawk”. Helikopterët, asistencë e qeverisë së SHBA pritet të mbërrijnë së shpejti në Shqipëri […]

Continue Reading

Veliu: 25 punonjës policie kanë rezultuar pozitivë! Kemi numër më ulët punonjësish se rajoni

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka deklaruar gjatë raportimit në Komisionin për Sigurinë Kombëtare se që nga nisja e pandemisë janë prekur 25 persona në radhët e policisë por tashmë janë shëruar të gjithë “Janë prekur 25 persona në radhët e policisë por janë shëruar të gjithë deri tani”, tha Ardi Veliu. Ai […]

Continue Reading

Policia e Tiranës i bllokon 400 mijë USD biznesmenit në Tiranë, do t’ja kalonte të vëllait në një kontinent tjetër (EMRI+DETAJE)

Policia e Shtetit ka bllokuar në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës një sasi rekord prej 400 mijë dollarë, në llogari e një biznesmeni të njohur në kryeqytet. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se paratë e ishin të biznesmenit Aleksander Gavoçi, dhe do të dërgoheshin në Australi tek vëlla i tij, Ilir Gavoçi. Shuma e parave […]

Continue Reading

Iu vra djali në derë të shtëpisë, mjeku: E gjetëm mbuluar në gjak, nga Belgjika erdhi pa lekë

Mjeku Edmond Breshanaj ka folur për vasjen e djalit të tij në derë të shtëpisë në Vlorë dy ditë më parë. Ai tha se ka qenë 24 orë në punë dhe nuk kishte folur me djalin ditën kur ndodhi ngjarja e rëndë. I tronditur nga ngjarja ai tregoi edhe momentin kur bashkëshortja e ka gjetur […]

Continue Reading