Kamera e fshehtë / Vajzave u kërkohet seks online në “Call Center”

Emisioni investigative “Stop” në Tv Klan ka denoncuar një tjetër skandal. Zyra që funksionojnë për seks online por që maskohen si “call center”. Përmes kamerës së fshehtë, e infiltruara e “Stop” takohet me menaxheren e njërës prej këtyre kompanive. Menaxherja e porosit që nuk duhet t’u tregojë të tjerëve se çfarë ndodh realisht në zyrat […]

Continue Reading

700 euro nata, shpenzimet marramendëse të ministres Gjonaj

MERXHAN DACI/ Faktoje .al 53 mijë e 982 familje janë trajtuar me ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018. Sipas INSTAT, shteti shqiptar jep si pagesë mesatare mujore për secilën familje rreth 5 mijë lekë në muaj.  Në të njëjtën periudhë kohore, rezulton se shteti paguan mijëra euro në vit për fatura hoteli dhe bileta fluturimi për Ministrinë […]

Continue Reading

A u zhduk avioni Air Albania? Ja ku ndodhet

Prej disa ditësh u zhvillua debati për zhdukjen nga qarkullimi e avionit shqiptar me emrin e Lasgush Poradecit. Pikërisht ishin opozitarët qe deklaruan se linja ajrore Air Albania ishte pjesë e Turkish Airline, si dhe avionët me logon e flamurit shqiptar ishin pjesë e kësaj linje ajrore. Disa ditë më parë “CH Aviation”, një portal […]

Continue Reading

VIDEO-FOTO/ Kokainë, armë e jetë luksoze, shqiptarët çmendin Anglinë

Një nga gazetat më të mëdha britanike ‘Synday Express’ i ka kushtuar një faqe të tërë bandën shqiptare ‘Hellbanianz’, që sipas saj shet kokainë të pastër. Gangsterët shqiptarë që e kanë qendrën në Londër postojnë fotografi të armëve, parave dhe makinave të tyre të shtrenjta, ndërsa bisedojnë në rrjetet sociale edhe për fitimet që marrin […]

Continue Reading

Menaxherët e basteve: Vendimi për mbylljen i nxituar, nuk dimë ku të shkojmë!

Kryeministri  Edi Rama ka njoftuar se deri më datën 31 dhjetor, të gjitha pikat e basteve duhet të mbyllen. Nga një llogaritje paraprake, rezulton se pa punë pas këtij aksioni do të mbeten rreth 6000 persona në të gjithë vendin. Gazetari i emisionit “Arena”, ka intervistuar Leonard Stafën dhe Gentjan Minon, të dy menaxher në […]

Continue Reading

Shqiponjat e Sanxhakut në Serbi, si po mbulohet e vërteta

Një hulumtim i fortë, ndalimi nga policia serbe… Përse mbulohet ekzistenca e mijëra shqiptarëve të Sanxhakut në Serbi? Si janë zhdukur varret e tyre? Gjurmët, të vërtetat, asimilimi… Sfida ndaj shtetit serb me simbolin e shqiponjës. Ndiqni videon e plotë të dokumentarit të Marin Memës.     https://youtu.be/4lLAzCeYVqc Loading…

Continue Reading

Shqiptarët kontrollojnë tregun e kokainës në Holandë, sfidojnë ‘Mocro Mafian’

Mediat holandeze i kanë kushtuar një artikull ndryshimeve që po pëson tregu holandez i drogës sipas të cilave, ai “gjithnjë e më shumë po futet në duart e kriminelëve shqiptarë, në vend të atyre marokenë apo holandezëve.” Sic shkruan sot “wnl.tv”, “tregtia e kokainës do të jetë plotësisht në duart e gangsterëve ballkanikë”, duke sfiduar […]

Continue Reading

Audiopërgjimi i gazetarit/ Drejtoresha e Arsimit: Lëvizjet e mësuesve i bëj me ndërhyrjen e deputetëve

Një  denoncim është bërë sot ne drejtim të drejtoreshës së Zyrës Arsimore Kamëz, Ermioni Çekani. Gazetari Adriatik Doçi, në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, ka publikuar një audo-përgjimi, i cili sipas tij  “demaskon përfundimisht Ermioni Çekanin, duke e veshur tashmë me përgjegjësi penale, ndërsa tregon se çfarë ndodh vërtetë brenda mureve […]

Continue Reading

Investigimi/ Ja grupi në KLD që mbron gjyqtarët abuzues

Gjurma 9 Maj 2018 Në Këshillin e Lartë të Drejtësisë ka një grup anëtarësh, të cilët bashkojnë votat sistematikisht, për të mbrojtur gjyqtarët, për të cilët Ministria e Drejtësisë kërkon shkarkimin e tyre, për shkelje të rënda gjatë ushtrimit të detyrës, për cenimin e besimit të publikut tek drejtësia dhe diskreditimin e figurës së gjyqtarit. […]

Continue Reading