Tronditet Vlora/ 25-vjeçari ekzekutohet me 5 plumba gjatë natës, djali i mjekut të njohur

Personi që shihni në foto është Kristjan Breshanaj, i cili mbeti i vrarë pasi persona end të paidentifikuar i zunë pritën afër banesës së tij. Ngjarja e rëndë ndodhi pak pas orës 1 të natës në zonën e ‘Ujit të Ftohtë’ në Vlorë. Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për ‘BalkanWeb’ foton e 25-vjeçarit, i cili […]

Continue Reading

VIDEO/ Liqeni Artificial sërish i bllokuar, policia bashkiake nxjerr qytetarët nga parku, gazetari: Më tregoni urdhrin

Ndonëse pensionistët kishin leje sot deri në orën 10:00 të shëtisnin dhe familjet me fëmijë po njësoj, shumë prej tyre apo banorë pranë liqenit nuk kanë mundur të kalojnë disa orë në natyrë e ajër të pastër pranë parkut më të madh në Tiranë. Policia bashkiake ka rrethuar sërish mëngjesin e sotëm parkun e Liqenit […]

Continue Reading

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja, 32 te vdekur

Deklarata nga Dr. Marjeta Dervishi /Instituti i Shëndetit Publik Pas më shumë se 3 javësh pa humbje jete nga COVID19, gjatë mbrëmjes së kaluar ka ndërruar jetë një 64-vjeçare nga Tirana, e cila vuante nga limfoma e trurit. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor, fatkeqësisht 64-vjeçarja nuk ja doli të mbijetojë. Që nga fillimi i epidemisë, […]

Continue Reading

“Stop pazareve”, mesazhi i fortë i ambasadores : Lini lojërat, ka ardhur koha…

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë në adresë të klasës politike sa i përket debateve të nisura për rishikimin e reformës në drejtësi. Ambasadorja amerikane në një deklaratë të dhënë për mediat përpara nisjes së takimi me drejtuesit e Kolegjit të Apelimit të komisionit të Vettingut u shpreh se duhet […]

Continue Reading

Covid-19/ Ministria: 12 raste të reja, zgjerohet harta e qyteteve në Shqipëri

Kurba epidemike ka paraqitur qëndrueshmëri gjatë dy javëve të fundit, por me luhatje ditore përkundrejt rasteve të raportuara dhe të identifikuara nga shërbimi epidemiologjik. Për më shumë se 3 javë nuk kemi humbje jete dhe ky është një indikator që tregon qëndrueshmërinë e këtij shpërthimi epidemik. Megjithatë, pas një situate të qëndrueshme dhe të stabilizuar […]

Continue Reading

Zgjedhjet dhe drejtësia, 14 “porositë” e Metës ndaj Ramës dhe Bashës

Janë zbardhur 14 pikat e platformës së Presidentit Meta ndaj kreut të qeverisë Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha me qëllim përshpëjtimin e procesit të integrimit të vendit. Platforma përmban 14 pika dhe fokusohet dy shtylla kryesore siç janë Reforma në Drejtësi dhe Reforma Zgjedhore. Platforma e plotë me 14 pika 1- Mazhoranca dhe opozita […]

Continue Reading

Kërcënimet e Metës për shpërndarjen e qeverisë, reagon Rama: Kjo frazë më ngjan…

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kërcënimeve të presidentit Ilir Meta se do të nxjerrë dy dekrete për shpërndarjen e Parlamentit dhe të qeverisë. Paraprakisht Rama, por më pas deklaroi se “kjo deklaratë më ngjan me ato skenat e vjetër të Teatrit nëse do të ketë ashtu, nëse do të ketë ashtu. Koha do ta […]

Continue Reading

‘Bomba’ e Metës: Edhe unë jam objektiv i disa gangsterëve lokalë e ndërkombëtarë

Presidenti Ilir Meta bëri një tjetër deklaratë të fortë gjatë intervistës së tij në Syri TV. Kreu i shtetit foli për armiq të Shqipërisë, sipas tij ca gangsterë lokalë dhe ndërkombëtarë, që duan përgjakjen e Shqipërisë. Sipas tij, një objektiv i tyre është edhe vetë ai. Pjesë nga debati në emision: Çani: Unë them se këto […]

Continue Reading

A u tërhoq qeveria? Rama ngre zërin dhe premton: Brenda, jashtë, mbrapa, në të gjithë perimetrin e Teatrit Kombëtar nuk ka kulla

Kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në News 24 sqaroi pse qeveria e tij u tërhoq nga premtimi i bërë më herët për rindërtimin e Teatrit Kombëtar. “Në programin e parë është e vërtetë që ne aty kemi pasur ndërmend një rikonstruksion, po kaq e vërtetë është që ministrja e […]

Continue Reading

Deklarata e fortë e Ngjelës: Rama më ka thënë vetë, 4 ministra i kap reforma në drejtësi

Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim bëri sot një deklaratë të fortë, për dyshime për sabotim të reformës në drejtësi. Ajo foli për një marrëveshje të fshehtë, që uroi të mos ishte e vërtetë. Këto deklarata janë analizuar nga avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për Ora News tha se nëse kjo do të […]

Continue Reading