‘Të fortët’ i bëjnë karshillëk policisë në Tiranë, shihni këto pamje (VIDEO)

Kjo video po bën xhiron në rrjetet sociale. Nj makinë tip “Benz AMG” bën “drift” para komisaritatit nr. 6 në Kombinat, sikur kjo të ishte diçka krejtësisht normale. Videoja është publikuar në faqen e Instagramit “Rich KidsTirana” me komentin: ” kush tjetër përveç meje xhiro para shtetit”. Në një moment tek dera e komisariatit shfaqet një […]

Continue Reading

21 janari/ Meta: U keqpërdorën qytetarët, duhet hequr dore nga dhuna

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “Politika në ABC News”   21 janar 2020   Gazetarja (Mimoza Koçiu): Sot është 21 janari, një datë që nuk është shumë e këndshme me çfarë ka ndodhur nëntë vite më parë.Unë do të doja një reflektim të shpejtë nga ju, si President i Republikës dhe si politikan? Presidenti […]

Continue Reading

“Mbyllni gojën dhe ulni kokën me turp”! Ish-gardisti i “21 Janarit”, tani kryebashkiak i PS: Kush ka ende dyshime për emrin tim…

Ish- gardist më 21 janar të 2011, dhe sot kryebashkiak i Matit, Agron Malaj ka reaguar për ngjarjen kur ai vetë ka qenë pjesëmarrës si ish-komandant i Gardës, që drejtoi njësinë e ndërhyrjes dhe grupin e snajperëve, por jo autor në Bulevardin ”Dëshmorët e Kombit” përpara kryeministrisë ku u vranë katër persona. Ai shprehet se […]

Continue Reading

“21 Janari, krim i dyfishtë”, Fatos Lubonja: PS është fajtore, i çoi njerëzit atje që të vriteshin, ja pse nuk bën drejtësi për tragjedinë

Analisti Fatos Lubonja komentoi në rubrikën “Opinion”, në News24, ngjarjen e bujshme të “21 Janarit”, ku nëntë vite më parë u vranë në një protestë të përgjakshme 4 qytetarë të pafajshëm, por që vijon të mbetet në “errësirë”. Për analistin Lubonja “21 Janari” është një krim i dyfishtë, duke veshur me faj, në këtë mënyrë, […]

Continue Reading

Artan Hoxha publikon videon e vrasjes së Ziver Veizit: Asgjë s’ka ndryshuar, Rama…

Nga Artan Hoxha Ziver Veizi, Hekuran Deda, Faik Myrtaj dhe Aleks Nika… Mbeten perjete te vetmit deshmore ne Bulevardin “Deshmoret e kombit”. Viktima te pafajshme te shtetit Shqiptar, qe duhej te ishte aty per ti mbrojtur jetet tuaja por ne fakt beri te kunderten. Ne 30 vite postkomunizem, nuk di masaker me te dokumentuar, me […]

Continue Reading

OpinionArtan Hoxha zbardh videon: Kryetari i Bashkisë duke pirë drogë

Pak javë më parë, në emisionin Opinion gazetari Artan Hoxha deklaroi se dispononte një video për një kryetar bashkie. Këtë të hënë, emisioni Opinion ka trajtuar pikërisht çështjen e kryetarëve të bashkisë së po bien si pasojë e ligjit të dekriminalizimit. Drejtuesi i emisionit pyeti gazetarin se çfarë përmban kjo video. Sipas gazetarit kryetari i […]

Continue Reading

Së shpejti Bashkia e Tiranës me godinë të re/ Veliaj shpall hapjen e konkursit

Bashkia e Tiranës çel konkursin për godinën e re të saj që do të ndërtohet te Bulevardi i Ri. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një statusi në Instagram, fton të gjithë arkitektët dhe studiot e projektimit, lokale dhe ndërkombëtare që të bëhen pjesë e këtij konkursi për një ndërtesë të re bashkëkohore […]

Continue Reading

Manaj kalon te Barcelona, klauzola e lartë që vendoset për lojtarin

Menjëherë pasi u prezantua si futbollist i Barcelonës, Albacete nuk nguron dhe i uron suksese lojtarit të kombëtares shqiptare, Rey Manaj. Përmes një reagimi në faqen zyrtare, klubi i La Liga 2 konfirmon marrëveshjen mes dy klubeve për 22-vjeçarin dhe e falenderoi për profesionalizimit e treguar në dy vitet e kaluara te Balompie. “Albacete Balompié […]

Continue Reading

Vrasje në Tiranë, 28-vjeçarin e nxjerrin nga lokali dhe qëllojnë

Vilson Tafçiu 28-vjeç ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në zonën e Astirit në Tiranë. Mësohet se viktima ka qenë i shoqëruar në një lokal në rrugën Teodor Keko, kur është thirrur nga autorët për të dalë jashtë, ku dhe është qëlluar për vdekje nga persona, identiteti i të cilëve nuk dihet. Policia […]

Continue Reading

Dëbimi i diplomatëve iranian, reagon për herë të parë Irani

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të jashtë më Iran është shprehur për herë të parë për dëbimin e diplomatëve iranian nga vendi ynë: “Shqipëria ka bërë shumë gabime dhe ne ndjejmë se disa evente në vendin tonë kanë krijuar disa mos keqkuptime për Shqipërinë. Në sugjerojmë që ata mos ti lidhin mardhëniet tona të mira […]

Continue Reading