Katër vdekje dhe 302 raste te reja nga Covid në Shqipëri, qytetet më të prekura

Rekord rastesh të reja me Covid 19 edhe këtë të shtunë. Ministria e Shëndetësisë raporton për 302 të prekur nga koronavirusi në 24 orë dhe 4 humbje jete. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me COVID19, një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, një 82 vjeçar nga […]

Continue Reading

A do të ikë nga Qeveria? Lleshaj: Mund të jenë halucinacione, apo dëshira të dikujt…

Sandër Lleshaj u shpreh sonte se nuk do të largohet nga posti i ministrit të Brendshëm përsa kohë është në vullnetin e tij duke u thënë fund spekulimeve që ishin ngritur javët e fundit për lëvizje të tjera në qeveri, të ndihmuara edhe nga një deklaratë e tij që la vend për interpretime. “Përsa kohë […]

Continue Reading

Video/ Thirrjet raciste kundër shqiptarëve, ndalohen 16 persona

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorçe Petrov, në dalje të Shkupit në drejtim të Tetovës. Aksioni i policisë erdhi pas një videoje të publikuar në Facebook ku shiheshin një grup të rinjsh duke brohoritur […]

Continue Reading

Covid në Shqipëri: 4 viktima dhe 159 raste të reja, ja qytetet e kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e Covid-19 në vend. Sipas informacionit zyrtar, nga 844 testime në 24 orët e fundit janë regjistruar 159 raste të reja. Të infektuarit janë kryesisht nga qyteti i Tiranës, Durrësit, Elbasanit dhe Shkodrës. Task Forca e ministrisë po ashtu ka informuar se 4 pacientë: një 64-vjeçar nga Korça […]

Continue Reading

Rusia konfirmon sërish: Po, përfundmisht kemi nisur prodhimi i vaksinës

Rusia ka deklaruar se e ka prodhuar tashmë pjesën e parë të vaksinës së saj kundër koronavirusit pasi presidenti Vladimir Putin, të martën, njoftoi regjistrimin e saj duke u bërë i pari lider në botë që thotë se ka në dorë vaksinën. Pjesa e parë, e studiuar nga instiututi i kërkimeve Gamaleya është prodhuar =- […]

Continue Reading

Tronditëse/ Kërcet kurba e Covid, 25 raste të reja në 24 orë, shënohet edhe 1 viktimë

Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar dhe kanë rezultuar pozitivë 25 persona. Më konkretisht janë 24 të prekur në Tiranë dhe 1 në Durrës. Ndërkohë, ka ndërruar jetë një pacient 69-vjeçar nga Tirana, me inicialet S.K., i cili po trajtohej në terapi intensive […]

Continue Reading